مطالب اصلی

کاربرد انواع بایوساید به عنوان ضدمیکروب ، ضد ویروس ، ضدباکتری و غیره

بایوساید

بایوساید چیست؟

بایوساید یک عامل بازدارنده است که از طریق شیمیایی یا بیولوژیکی مانع از رشد و انتشار میکرو ارگانیسم مضر میگردد. مواد بایوساید نیز به عنوان عامل ضد خزه و ضد عفونی کننده نه تنها در تصفیه آب صنعتی با عمر کوتاه، بلکه به عنوان یک ضد عفونی کننده در استخرهای شنا، بویلرها کاربرد دارد. همچنین از بایوساید ها در سیستمهای اسمز معکوس(RO) ، برجهای خنک کننده، آبهای صنعتی و … نیز استفاده می شود. این مواد با قابلیت جلوگیری از فعالیت بعضی از آنزیم های حیاتی باکتری ها، به خصوص آنزیمهایی که در تنفس و گلیکولیز دخالت دارند، منجر به آزادسازی محتویات داخل سلول باکتری به محیط اطراف آن می شوند از سوی دیگر با افزایش زمان تماس و غلظت، ترکیبات نیتروژن و فسفر سلول باکتری به محیط خارجی منتقل شده و باکتریها از بین می رود.

 

شرکت شیمیایی تصفیه پیشرو در زمینه تولید و فروش بایوساید و ارسال به تمام نقاط ایران می باشد. جهت سفارش و خرید این محصول می توانید با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

۰۹۱۲۱۴۸۶۰۶۴

۰۲۱۴۹۰۱۳۰۰۰

 

فعالیت موجودات زنده مانند باکتری های هوازی و بی هوازی، جلبک ها، قارچ ها، کپک ها، صدف ها و غیره، شرایط آب را برای آشامیدن و مصارف صنعتی نامساعد می سازد. این موجودات زنده قادرند در محدوده وسیعی از pH (بین ۰ تا ۱۱)، دما (بین ۳۰ تاF0 180 ) درجه و فشاری معادل psi15000 در محیط های مختلفی مانند خاک، آب طبیعی، آب دریا، محصولات نفتی، و مایعات روغن کاری به حیات خود ادامه دهند. روش های متعددی برای رهایی از مشکلات ناشی از موجودات زنده مطرح هستند که از متداول ترین آنها می توان به بایو سایدها یا میکروب کش ها اشاره کرد.

عناوین مختلف بایوساید

بایوساید ها در دنیای شیمی با نام های مختلفی شناخته می شوند که در کدام در صنایع مختلف معانی خاصی دارند.

آفت­کش

این دسته از بایوسایدها به منظور قارچ­کش، علف­کش، حشره­کش، ضد خزه و حشره­کش کاربرد دارد.

ضد میکروب

این دسته از بایوسایدها به عنوان باکتری کش، ضد ویروس، ضد قارچ، ضد انگل و آنتی بیوتیک کاربرد دارد.

انواع بایوسایدها

بایوسایدها در انواع مختلف آمفوتریک، آنیونی و کاتیونی موجود هستند. بسیاری از بایو سایدهای پایه آمینی/کواترنری معمولا به عنوان ضدعفونی کننده تجهیزات غذایی و بیمارستان­ها کاربرد دارد. انواع بایوسایدها با توجه به محل کاربرد آن در جدول زیر خلاصه شده است. به عنوان مثال بایو ساید موثر زیست­تخریب پذیری که به عنوان ضدعفونی کننده دست­ها کاربرد دارد بر پایه ترکیبات آمونیوم کواترنری یا یدوفرها است.

Quaternary Ammonium Compounds

Iodophores

Chlorine based agents

Peracetic acid

Environmental Biocides
Quaternary Ammonium Compounds

Iodophores

Chlorohexidine

Polyhexamethylene biguanide

Parachlorometaxylenol

Triclosan

Hand Biocides
HypochloritesChlorate (source of chlorine dioxide)

Organic Acids

Carcass Biocides
Chlorine

Chlorine dioxide

Monochloramine

Water Treatment Biocides

 

مکانیزم عملکرد بایوساید

فهم مکانیزم عملکرد بایوسایدها نقش مهمی در استفاده مناسب و بهینه از این ماده شیمیایی دارد. به عنوان مثال در بایوساید های بر پایه ایزوتیازولین رشد میکروب­ها در اثر متوقف شدن مسیر های متابولیسم و در دو مرحله انجام می شود.

مرحله اول: بازدارندگی سریع رشد و متابولیسم در این مرحله رخ می دهد.

مرحله دوم: در این مرحله عملکرد های فیزیولوژیک حیاتی در سلول ها مانند رشد، تنفس و تولید انرژی متوفف می شود و مرگ سلول در اثر تخریب گروه پروتئین های تیول و تولید رادیکال های آزاد اتفاق می افتد.

بایو ساید برج خنک­ کننده

بیماری لژیونلا در برج خنک کننده (legionella) یک نوع بیماری است که به دلیل راکد ماندن و عدم کنترل کیفیت آب درون برج خنک کن بوجود می آید و سپس به وسیله ذرات هوا وارد ریه انسان شده و مشکل ساز می شود. این بیماری نوعی از سینه پهلو است که توسط باکتری های بی هوازی به وجود می آید و در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند می تواند موجب مرگ شود. با تعویض و کنترل مداوم کیفیت آب برج خنک کننده و ترکیبات شیمیایی آن می توان از بوجود آمدن و همچنین رشد بیماری لژیونلا در برج خنک کننده جلوگیری نمود.

باکتری لژونلا در آب و خاک زندگی می کند ، رودخانه ها ، دریاچه ها و خاک از جمله مکان های این باکتری است که به صورت محدود و اندک وجود دارد که این حضور محدود لژیونلا در طبیعت بی خطر است ولی وقتی آب گرم به همرا مواد مغزی و میکروارگانیزم های دیگر وجود داشته باشد باکتری به شدت رشد کرده و خطر ایجاد می کند. بیماری لژیونلا اولین بار در سال ۱۹۷۶ در فیلادلفیا مطرح شد که سیستم آب هتل و بیمارستان به شدت به باکتری های لژیونلا آلوده شده بود و تعداد زیادی از افراد بر اثر بیماری کشته شدند.

همانطور که اشاره شد بیماری لژیونلا در برج خنک کننده را می توان با کنترل و عملیات آبی در برج خنک کننده کنترل نمود ، به همین منظور لازم است تا آب تمام کولینگ تاور ها تحت عملیات برنامه دوگانه بایوساید که یک ماده سمی می باشد ، قرار گیرد. در این عملیات آبی هر دو حالت بایوساید اکسیدایزینگ و غیر اکسیدایزینگ به آب سیستم برج خنک کننده اضافه می شود تا باکتری ها نابود شوند و اجازه تشکیل بیماری لژیونلا در برج خنک کننده را ندهد. بنا به مقررات سازمان بهداشت تمام دستگاه های تبخیری از جمله کولینگ تاور باید دو بار در سال به صورت کامل تمیز و پاکسازی شود.

بایوساید ضد خزه و ضد جلبک

بایوساید ضدخزه برای مصرف در سیستمهای خنک کننده و مبدلهای حرارتی و بخصوص محلهایی که حرارت و نور آفتاب سبب ایجاد خزه و جلبک می گردد طراحی شده است.بنابراین علاوه بر استفاده از ترکیبات اکسنده مانند گاز کلر و یا ترکیبات هیپوکلریت، به منظور کنترل رشد میکروبی در سیستم و جلوگیری از خوردگی ناشی از عوامل میکروبی مثل SRB این ماده استفاده می­گردد.

بایوساید ضد خزه عمدتا بر پایه مواد آلی فاقد آلدهیدها با قابلیت از بین بردن محدوده وسیعی از میکرواورگانیسمها و باکتریها بوده و ضمنا” قادر به کنترل باکتریهای هوازی و بی هوازی همچون SRB ،خزه و جلبک می باشد.

بایوساید حفاری

بایوساید حفاری

مواد شیمیایی باکتری کش قادر به از بین بردن انواع جلبکها، باکتریها و میکروبهای موجود در جریانهای فرایندی میباشد. بعضی از باکتریها از جمله SRB (باکتری کاهنده سولفور) و TBC باعث تشکیل جلبک در نفت خام میشوند که برای تجهیزات مضر میباشد. این باکتریها روی سطح تجهیزات میچسبند و میزان کارایی آنها را کاهش میدهند. لذا از مواد شیمیایی باکتری­ کش برای افزایش میزان کارایی تجهیزات استفاده میگردد.

دو نوع محصول باکتری کش برای سیستم­های حفاری به کار می­رود:

باکتری کش پایه آمینی

این دسته به منظور مقابله با باکتریهای هوازی و نیز باکتریهای کاهنده سولفات طراحی شده است. مقادیر عظیم آبی که در بخش­های مختلف حوزه­های نفتی مصرف میشود استعداد آلودگی به انواع باکتری­ها، جلبک­ها و قارچ­ها را دارد.  که این باکتری­کش با کارایی بالا مانع از فعالیت مخرب باکتری­های کاهش دهنده سولفات و باکتری­های هوازی در سیستم آب تزریقی زیر سطحی در حوزه نفتی می­شود.

باکتری کش THPS

این دسته به منظور مقابله با باکتری­های کاهنده سولفات طراحی و فورمولاسیون شده است. مقادیر عظیم آبی که در بخش­های مختلف حوزه­ های نفتی مصرف می­شود استعداد آلودگی به انواع باکتری­ها، جلبک­ها و قارچ­ها را دارد.  که این باکتری­ کش با کارایی بالا مانع از فعالیت مخرب باکتری­های کاهش دهنده سولفات و باکتری­های هوازی در سیستم آب تزریقی زیر سطحی در حوزه نفتی می­شود.

کاربرد بایو ساید بر پایه ایزوتیازولین

بایوسایدهای بر پایه ایزوتیازولین در غلظت­های بسیار کم از رشد باکتری، قارچ، جلبک و ویروس جلوگیری می­کند. این محصول غیر اکسنده است و در آبهای صنعتی بسیار پرکاربرد است. در صورتی که به صورت فرموله شده با سایر بایوسایدهای پایه آمینی مانند کواترنری آمونیوم­ها به کار رود، می­تواند عملکرد ضدمیکروبی بیشتر و موثرتری را از خود نشان دهد.

این محصول در محدوده pH بین ۵-۱۰ کاربرد دارد. این محصول علاوه بر کاربرد به عنوان بایوساید آبهای صنعتی می­تواند به منظور بایو ساید سیستم اسمز معکوس یا RO به کار رود.

ایزوتیازولین یک ماده ی ضد میکروب به حساب می آید که معمولا برای کنترل قارچ ها، باکتری ها و یا جلبک ها استفاده می گردد. از آنجایی که محلول های آبی بیشتر مستعد رشد و ادامه ی زندگی باکتری ها هستند بنابراین ایزوتیازولین بیشتر در آب و به عنوان گند زدا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این ماده به عنوان نگه دارنده نیز استفاده می نمایند.

ایزوتیازولین (Isothiazolinone) که با نام ایزوتیازولون نیز شناخته می شود دارای رنگ سبز روشن هست خود عملاً هیچ کاربردی ندارد اما مشتقات آن به طور گسترده ای به عنوان بایوساید استفاده می شود و به عنوان نگه دارنده ضد میکروبی از آن ها استفاده می شود. همچنین ترکیب بنزوتیازولین و آلکیل سولفونات نیز می­تواند به عنوان باکتری­کش و مهارکننده لجن در کولینگ تاورها در pH حدود ۵-۶ به کار رود.

بایوساید برای پایه آمینهای های چهارتایی یا نمک آمونیوم

این دسته از میکروب­کش های کاتیونی در دامنه های pH قلیایی دارای بیشترین تاثیر بر روی جلبک ها هستند. وجود بار کاتیونی محلول آنها موجب می شود تا در مناطق دارای بار منفی بر روی دیواره سلول، تشکیل باند الکترواستاتیک دهد. باندهای الکترواستاتیک در دیواره سلول ایجاد فشار می کند که این امر موجب فروپاشی و مرگ سلول می گردد. همچنین این محلول از طریق تغییر در ماهیت پروتئین ها به وسیله از بین بردن قابلیت نفوذ دیواره سلول که جریان نرمال مواد غذایی حیاتی را به داخل سلول کاهش می دهد باعث مرگ سلول می گردد. میزان فعالیت این محلول در سیستم هایی که به شدت به وسیله کثافات، نفت و خرده های اجسام، کثیف شده باشد کاهش می یابد. میکروب کش ها معمولا بصورت شوک به سیستم اضافه می گردند تا در تعداد میکروبها کاهش سریع و موثری بدهند لذا میکروارگانیسم ها نمی توانند از آن به سادگی جان سالم بدر ببرند. تغذیه مضاعف یک میکروب کش و یک ماده آنتی فولانت (ضد باکتری) کنترل میکروبی برتری را برقرار می سازد. با ترکیب یک ماده باکتری کش و یک ماده میکروب کش، از رشد میکروبی با درصد بالاتری جلوگیری می گردد.

میکروب کش صنعتی

در مجموع تعدادی از بایوسایدهای جدید مانند گلوتارآلدهیدها- ایزوتیازولین ها و یا DBNPA با توجه به قابلیت باکتری کشی خوب، ولی قیمت نسبتا بالایی دارند از این رو شرکت شیمیایی تصفیه با به کارگیری کادر مجرب خود توانسته انواع بایوسایدها را با قیمت مناسب در مقایسه با رقبای داخلی خود طراحی نماید.

عملکرد کارایی ضدمیکروبی این دسته از محصولات که شامل Tachem سری ۱۰۰۰ مانند ۱۰۴۰، ۱۰۴۱، ۱۰۲۵ و … توسط آنالیزهای میکروبی دقیق مشخص شده است.

امروزه با توجه به شیوع سریع انواع میکروب­ها، قارچ­ها، باکتری­ها و ویروس­های بیماری زا مانند کرونا (شایع شده از سال ۲۰۱۹ )، آنفولانزا، سارس و H1N1 استفاده از بایو سایدها جهت دعفونی سطوح، اماکن عمومی، مذهبی، کارخانه­ها، بیمارستانها و وسایل حمل و نقل عمومی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

ویروس کرونا

کروناویروس ها (نام علمی Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس ها و زیر مجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می شود. ویروس از طریق تماس مستقیم با قطره های تنفسی فرد آلوده (ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطوح آلوده به ویروس منتقل می شود. ویروس COVI.

 1. شیر آب را باز کنید و دست ها را زیر آن بگیرید
 2. تمام دست تان را به صابون آغشته کنید
 3. تمام سطوح دست ها را به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون بمالید، از جمله پشت دستها، میان انگشتان و زیر ناخن ها
 4. دست ها را کاملاً با آب بشویید
 5. دست ها را با دستمال تمیز یا حوله یک بار مصرف خشک کنید
 6. دست ها را مرتب بشویید، به خصوص قبل از خوردن، بعد از فین کردن، سرفه یا عطسه و دستشویی.
 7. اگر آب و صابون در دسترس ندارید، از ژل شستشوی دست الکلی با حداقل ۶۰ الکل استفاده کنید. اگر دستان تان به صورت مشهود کثیف هستند، حتماً با آب و صابون بشویید.
 8. به منظور ضدعفونی سطوح از ماده ضدعفونی­کننده آنتی باکتریال استفاده نمایید.
 9. ویروس کرونا می­تواند ساعت ها روی سطوح زنده بماند، ولی یک ضدعفونی ساده می تواند آن را از بین ببرد.

ضد ویروس کرونا

 

 

با تهیه محصولات آنتی­باکتریال و ضدعفونی کننده شرکت شیمیایی تصفیه دیگر نگران شیوع بیماری­های میکروبی نباشید. طراحی این دسته از محصولات به گونه­ای است که با استفاده مقادیر کم از این محصول قادر به کنترل انواع ویروس­ها و میکروب­ها و عوامل بیماری­زا خواهید بود. مزایای استفاده از TACHEM 1040 و ۱۰۴۱ به عنوان عامل آنتی­ویروس و آنتی­باکتریال شامل موارد زیر است:

 • این محصول در مقایسه با فرمالین، ایزوتیازولین و … عملکرد ضدمیکروبی فعال تری دارد و مشابه  آن ها حساسیت های پوستی و تنفسی ایجاد نخواهد کرد.
 • پایداری عملکرد ضدمیکروبی بالا در برابر میکروارگانیسم­ های فعال
 • منجر به حذف موثر باکتری اسپورزا از محیط آلوده می گردد.
 • پایداری شیمیایی بالا و امکان انبارش
 • قیمت مناسب در مقایسه با رقبای داخلی

 

بستن

مایع ضدعفونی کننده و ضد ویروس Tachem 1041

Technical Data Sheet

  ویژگی ­ها و توضیحات با توجه به شیوع سریع انواع بیماری­ های ویروسی و میکروبی مثل سارس، آنفولانزای خوکی و کرونا در جوامع امروزی، کاربرد یک ماده موثر ضدعفونی­ کننده از اهمیت ویژه­ ای برخوردار است.
 • Tachem 1041 با عملکردی سریع به منظور یک محصول مناسب جهت حذف باکتری، ویروس و میکروب کاربرد دارد.
 • Tachem 1041 به عنوان یک ماده ضدباکتری، ضدمیکروب، ضد ویروس و ضدعفونی کننده قوی با عملکردی سریع جهت حذف موثر آلودگی­های سطوح کاربرد دارد.
 • Tachem 1041 به صورت محلول پاشی و یا دستمال کشی عملکرد مناسبی به عنوان عامل میکروب کش از خود نشان می­ دهد.
 • با کمترین بوی آزار دهنده هنگام استفاده نسبت به وایتکس یا آب ژاول
 • صرفا جهت استفاده در سطوح آسانسور ها و راهرو و مقاطع صنعتی که با مواد غذایی و نیز بطور مستقیم با بدن انسان تماس نداشته باشند.
  مزایای استفاده از Tachem 1041 به عنوان محصول ضد باکتری و میکروب­کش
 1. این محصول در مقایسه با فرمالین، ایزوتیازولینو ... عملکرد ضدمیکروبی فعال تری دارد و مشابه  آن­ها حساسیت ­های پوستی و تنفسی ایجاد نخواهد کرد.
 2. پایداری و عملکرد گندزدایی بالا در برابر میکروارگانیسم های فعال
 3. منجر به حذف موثر باکتری اسپورزا از محیط آلوده می گردد.
 4. پایداری شیمیایی بالا به نسیت آب ژاول و آب اکسیژنه و امکان انبارش
 5. قیمت مناسب در مقایسه با رقبای خارجی
 6. هیدانتوئین ها با استفاده از خواص آلدهیدریلیزه اقدام به ضدعفونی پایدار در طول زمان می نمایند.
 7. این محصول با دارا بودن ماده بنزال کنیوم کلراید (BKC) اقدام به باکتری زدایی کرده و خواص ضد قارچ و جلبک از خود نشان می دهد.
  حفاظت و نگهداری در هنگام استفاده از ماسک، دستکش و عینک استفاده شود. از تماس با پوست دست و صورت اجتناب گردد. در صورت آغشته شدن دست نسبت به آبکشی اقدام شود. در صورت تماس با چشم با مقادیر زیاد آب تمیز شستشو شود.   نکات مهم
 • قبل از پاشش نوبت جدید میتوان سطوح را شستشو داد و یا فقط مجددا اسپری اعمال شود. سطوح شفاف مثل شیشه را پاشش کنید و مثل شیشه پاک کن با پاره تنظیف یا حوله پاک کنید.
 • این محصول برخلاف ضدعفونی کننده های پایه الکلی آتش گیر نیست.
 • این محصول بر خلاف ضدعفونی کننده های اکسنده، خورنده و متصاعدکننده گازهای خورنده نیست.
 • ماندگاری اثر این محلول بر خلاف محصولات مشابه پایه الکلی و اکسنده (اثر آنی یا چند دقیقه ای) دارای پایداری روزانه است.
  خواص ویژه
شکل ظاهری محلول زرد کمرنگ یا بیرنگ
دانسیته  (g/ml) ۱.۰۰±۰.۰۵
ویسکوزیته (۲۰ °C) ۲۰-۶۰
pH (as is) ۸.۰-۱۰.۰
Oxidant, mg/L ۱۰ max
 
بستن

میکروب ­کش Tachem 1080

کاربردها:  Tachem 1080 به عنوان میکروب­کش (با عملکرد سریع) طیف وسیعی از باکتری­ ها مانند باکتری­ های گرم- مثبت و گرم- منفی، جلبک ­ها، مخمرها و انواع باکتری ­های بی­هوازی به کار می­ رود. Tachem 1080 در غلظت کم و زمان کوتاه به منظور از بین بردن بایو فیلم ایجاد شده توسط میکرو ارگانیسم­ ها موثر است. Tachem 1080 در سیستم­ها و آب­های خنک ­کننده صنعتی به عنوان میکروب­ کش کاربرد دارد. عملکرد سریع این دسته از محصولات آنها را قادر می ­سازد که در حداقل زمان ممکن سولفیدها و سایر ترکیبات ارگانیک را اکسید کند و با کاهش میزان سولفید و سایر باکتری ­های ایجاد شده در محیط اسیدی، منجر به افزایش کیفیت آب تصفیه شده می­شود. Tachem 1080 در رنج وسیع دمایی به عنوان عامل حذف­کننده رسوب در دهانه چاه­ کاربرد دارد. همچنین فعالیت بیوشیمیایی این محصول تحت تاثیر pH و سختی آب قرار نمی­گیرد. Tachem 1080 سازگاری خوبی با سایر مواد شیمیایی به ­کار رفته در سیستم­ های صنعتی دارد. حفاظت و نگهداری: هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود. Tachem 1080 بایستی در جای سرد و خشک در دمای کمتر از °C 40 دور از یخ­زدگی نگهداری شود. خواص ویژه:
Clear colorless liquid Appearance at 25 °C
۰.۹۳±۰.۰۵ Density, g/ml
<2.0 pH (as is)
Soluble in water Solubility
N/A decomposes before boil Boiling Point, °C
>116۰C Flash Point, PMCC۱, ۰C
بستن

نگهدارنده و میکروب­ کش Tachem 1070

کاربردها: Tachem 1070 به طور عمده به عنوان نگهدارنده محصولات پاک­کننده­ و جلادهنده­ کاربرد دارد. همچنین به طور گسترده در محصولات شوینده مانند مایع لباسشویی، نرم­کننده­ حوله و لباس، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و صابون­ها کاربرد دارد. مزایای استفاده از tachem 1070 شامل موارد زیر است:
 • مقدار مصرفی کم
 • فعالیت گسترده در زمینه­های مختلف
 • به راحتی به صورت محلول­های آبی فرموله می­شود.
 • صرف نظر از ماهیت یونی سورفکتانت­ها و امولسیفایرها، سازگاری خوبی با این دسته از مواد دارد.
 • در طیف وسیعی از pH عملکرد موثری دارد.
 • بدون ایجاد رنگ و بو به راحتی در محصولات شوینده خانگی استفاده می­شود.
 • این محصول غیر سمی بدون ایجاد اشتعال و ایمن است.
 • این محصول زیست تخریب­پذیر است و محصولات جانبی خطرناک در طبیعت به جا نمیگذارد.
Tachem 1070 به هر نسبتی در آب و همچنین الکل­ها و گلایکول­ها با جرم مولکولی کم حل می­شود و انحلال­پذیری پایینی را در هیدروکربن­ها دارد. حفاظت و نگهداری: هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود. Tachem 1070 بایستی در ای سرد و خشک در دمای بین °C 47-10 دور از یخ­زدگی نگهداری شود. خواص ویژه:
Clear liquid Appearance at 25 °C
۱.۰۲ Density, g/ml
۳.۵±۱ pH (as is
Mild Odor
 
بستن

میکروب­ کش Tachem 1050

کاربردها: ۱۰۵۰ به طور گسترده­ای به منظور مهار رشد جلبک­ها، باکتری­ها و قار­چها در جریانهای آبی مورد استفاده در صنایع مختلف کاربرد دارد. Tachem 1050 در هر دو محیط اسیدی و قلیایی عملکرد موثری دارد. Tachem 1050 بویژه در برابر باکتری­های کاهش دهنده سولفات (SRB) در فرآیند بازیابی نفت مانند تصفیه آب تزریقی، سیستم­های جانبی و خطوط لوله حفاظت و ذخیره­سازی کاربرد دارد.
 • این محصول رشد میکروبی را در سیستم­های بازیابی نفت، بسیستم­های آبی خنک­کننده دوار (recirculating cooling waters) و فرآیند تولید کاغذ (در صنایع غیر غذایی) مهار می­کند.
 • به عنوان باکتری­کش در برابر طیف وسیعی از باکتری­ها بویژه باکتری­های کاهش­دهنده سولفات (SRB)، جلبک­ها (آبی-سبز، سبز و انواع دیگر مانند زرد-سبز، قهوه­ای و خردلی) کاربرد دارد.
 • با هر نسبتی با انواع آب­ها مانند آب دریا امتزاج­پذیر است
 • بدون نیاز به حلال آلی در حلال­های آبی فرموله می­شود
 • پایداری شیمیایی بالا و سازگاری خوب با بیشتر مواد شیمیایی تصفیه آب
حفاظت و نگهداری: هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود. خواص ویژه:
Colorless liquid Appearance at 25 °C
۱.۰۳ ± ۰.۰۲ Density, g/ml
۷.۰±۱ pH (as is
۱۰۰ Boiling Point, °C
>94 Flash Point, PMCC1, °C
Soluble in Water Solubility
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.