علمی

خرید و فروش مونو اتیلن گلیکول ( گلایکول )

فروش عمده مونو اتیلن گلیکول

مونو اتیلن گلیکول چیست؟

مونو اتیلن گلیکول (MEG) به شکل خالص خود ، یک مایع بی بو ، بی رنگ و مایع شربت مانند با طعم شیرین است. مونو اتیلن گلیکول با فرمول شیمیایی کلی HOCH2CH2OH دیده می شود.و از ساده ترین ترکیب از گلایکول ها است که با نام های ۱ و ۲- اتان دی اُل، اتیلن الکل،۱ و ۲- دی هیدروکسی اتان نیز شناخته می شود.

فرمول مونو اتیلن گلیکول

فرایند تولید مونو اتیلن گلیکول

اتیلن گلایکول از اتیلن، با ترکیب واسطه اتیلن اکسید بدست می آید. اتیلن اکسید با واترتو واکنش نشان می دهد و اتیلن گلایکول را طبق معادله شیمیایی زیر تولید می کند:

C2H4O+ H2O →HOCH2CH2OH

این واکنش می تواند توسط اسیدها  یا بازها کاتالیز شود ، و یا در pHخنثی با دماهای افزایش یافته رخ دهد. بیشترین بازده اتیلن گلایکول در pH اسیدی یا خنثی با مقدار زیادی آب رخ می دهد. در این شرایط، بازده اتیلن گلایکول ۹۰٪ حاصل می شود. محصولات فرعی عمده اتیلن گلایکول در این واکنش تولید، الیگومر دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلیکول و تترا اتیلن گلایکول هستند.

فرایند تولید پیشرفته MEGlobal مبتنی بر بیش از ۷۰ سال تجربه است و با ادغام یکپارچه، با کارایی کاتالیزور و دسترسی محلی به مواد اولیه مشخص می شود.

با رویکرد کلی ما برای بهبود مستمر در سیستم های با کیفیت و کیفیت، ما به طور کامل استانداردهای سختگیرانه ISO 9001 را رعایت می کنیم، به ما این امکان را می دهیم که محصولات باکیفیتی را ارائه دهیم.

حتماً بخوانید
گلیسیرین چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تامین اتیلن گلیکول

عملکرد مطلوب به یک محصول با کیفیت نیاز دارد و این همان چیزی است که ما ارائه می دهیم. سیستم توزیع گسترده ما وسایل حمل و نقل رابرای شما دراختیار دارد و اطمینان از تحویل مونو اتیلن گلیکول را در زمان و مکان مورد نیاز شما ارائه می دهد.

کاربرد های مونو اتیلن گلیکول

تقاضای جهانی زیادی برای مونو اتیلن گلیکول وجود دارد زیرا این ماده در تولید الیاف پلی استر، فیلم ها و رزین ها یکی از عناصر اساسی است که یکی از آنها پلی اتیلن ترفتالات (PET) است. پلی اتیلن ترفتالات به بطری های پلاستیکی تبدیل می شود که در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرند. تخمین زده می شود که ۷۰-۸۰ از کل مونو اتیلن گلایکول مصرف شده به عنوان یک واسطه شیمیایی در این فرایندهای تولید پلی استر استفاده می شود.

 • دومین بازار بزرگ مونو اتیلن گلایکول در کاربردهای ضد یخ است که در ساخت ضد یخ، مایع خنک کننده ، ضد یخ هواپیما و یخچال ها مؤثر است.
 • مونو اتیلن گلایکول همچنین دارای خواص مرطوب کننده ای است و این باعث می شود برای استفاده در تصفیه فیبر پارچه، صنعت کاغذ و در چسب ها ، جوهرها و سلفون ایده آل شود.
 • این ماده همچنین به عنوان یک ماده کم آبی در خطوط لوله گاز طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن مانع از تشکیل کلرات های گاز طبیعی قبل از برداشت از گاز و استفاده مجدد از آن می شود.

 کاربرد به عنوان واسطه شیمیایی برای رزین ها

 • رزین های پلی استر (الیاف ، ظروف و فیلم ها)
 • استرهای رزین به عنوان پلاستیک ساز (چسب ، لاک و مینای دندان)
 • رزین از نوع آلکید (مواد مصنوعی، چسب، پوشش سطح)

کاربرد به عنوان مکمل حلال

 • افت فشار یخ زدگی
 • مایعات تخلیه
 • مایعات انتقال حرارت (کمپرسورهای گازی، گرمایش، تهویه، چیلرهای فرآیندی، یخچال های فریزر)
 • ضد یخ خودرو و خنک کننده های همه هوایی
 • فرمولاسیون های مبتنی بر آب (چسب ها رنگهای لاتکس، امولسیونهای آسفالت)
 • به عنوان حلال، برای تعلیق نمک رسانا در خازن های الکترولیتی استفاده می گردد.
 • و در صنایع دبگر برای ساخت الیاف نساجی،کاغذ، چرم، چسب بکار گرفته می شود. و  علاوه براین، در تولید خنک کننده ها و ضد یخ نیز نقش دارد.
حتماً بخوانید
سدیم پلی آسپارتات

مونو اتیلن گلیکول در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی

مونواتیلن گلایکول در بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی و شخصی از جمله مرطوب کننده ها، شامپوها، ژل های شستشو، عطرها و صابون ها استفاده می شود. چون که رطوبت را حفظ می کند، بنابراین باعث افزایش حفظ زیبایی ظاهر پوست می شود. در عطرها  به عنوان رقیق کننده ها استفاده می شوند و به عنوان یک ماده شیمیایی بی بو و بی رنگ شناخته می شوند.

مواد شیمیایی لوازم آرایشی

کاربردهای بدون حمایت مونو اتیلن گلایکول

 • کاربرد های زیر از مونو اتیلن گلایکول توسط MEGlobal برای اتیلن گلیکول یا جایی که استفاده از آن توسط  قانون و مقررات بررسی نمی شود پشتیبانی نمی شوند. و هیچ حمایت یا ضمانتی به آنها داده نمی شود.
 •  تولید دخانیات و ساخت محصولات دخانیاتی (شامل موارد افزودنی، رطوبت ساز، فیلتر)
 •  تولید دود مصنوعی / مه شکن های تئاتری / غبار. این شامل برنامه هایی مانند سیگارهای مصنوعی / الکترونیکی است.
 • به عنوان ماده ای در سوخت برای گرم کردن غذاها و یا در سوخت برای گرم کردن فضای محصور در جایی که در معرض دید انسان است.
 • در سیستم های آب پاش آتش نشانی
 • در ساخت مهمات
 • در تولید مواد ضد یخ برای استفاده در معابر جاده ای، پیاده روها و حمام های عمومی
 • به عنوان مؤلفه ای از مایعات انتقال حرارت در سیستمهایی که مایعات انتقال حرارت می توانند از آن نفوذ کنند (به عنوان مثال از طریق نشت مبدل ، شکست جلوگیری از بازگشت جریان خون یا وسایل دیگر سیستم آب قابل شرب
 • به عنوان یک جزء بدون واکنش در فرمول برای تماس مستقیم داخلی یا خارجی انسان یا حیوان، از جمله اما در مصرف، استنشاق و تماس با پوست و در وسایل پزشکی و دامپزشکی و برنامه های کاربردی پزشکی یا دامپزشکی محدود نیست. نمونه هایی از برخی از این موارد کاربردها به عنوان یک جزء مستقیم در مواد غذایی، نوشیدنی ها، داروهای درمانی ، آرایشی و بهداشتی و یا محصولات مراقبت شخصی است.)
 • برای مصرف کننده یا بیمارستان برای دفع هوا یا تصفیه هوا به عنوان یک ماده ضد واکنش در چسب ها، پلاستیک کننده ها و مواد نرم کننده برای بسته بندی هایی که با مواد غذایی یا نوشیدنی تماس مستقیم دارند، به عنوان یک ماده غیر واکنش پذیر استفاده می شود.
 • به عنوان یک جزء غیر واکنش در فرمول چسب ، خمیر ، یخ و یا بسته های حرارتی و یا موارد دیگر که امکان تماس قابل توجهی با انسان و یا مصرف احتمالی وجود دارد (از جمله محدود به چسب مدرسه ، چسب صنایع دستی ،خمیر ، اسباب بازی، محصولات کودک)
 • به عنوان سیال تست فشار خطوط لوله.
 • به عنوان یک مؤلفه غیر واکنشی در تولید بسته های فریز مورد استفاده در جعبه های نگهداری غذا، حامل های مواد غذایی حرارتی یا سایر کاربردهای مرتبط که امکان این را فراهم می آورد تا احتمال اتیلن گلایکول در معرض فرآورده های غذایی قرار بگیرد یا برای مصرف در دسترس باشد.
 • برای استفاده در درمان پوسیدگی چوب و قارچ در برنامه های کاربردی دریایی.
حتماً بخوانید
پایدار کننده آب اکسیژنه

مشتقات مونو اتیلن گلایکول

گروه های هیدروکسیل موجود در گلایکول ها تحت آزمایش شیمی معمول الکل قرار می گیرند، که به طیف گسترده ای از مشتقات احتمالی که شامل آلدهیدها، آلکیلهای هالیدها، آمین ها، آزیدها، اسیدهای کربوکسیلیک، اترها، مرکاپتانها، استرهای نیترات، نیتریل ها، استرهای نیتریت، استرهای آلی، پراکسیدها، استرهای فسفات و استرهای سولفات می باشند می توان آنها تبدیل کرد.

اطلاعات ایمنی

افرادی که با اتیلن گلایکول سروکار دارند حتما باید عینک، ماسک و دستکش و همچنین لباس کار مخصوص داشته باشند.در صورت تنفس بخارات مونو اتیلن گلایکول، مسمومیت رخ می دهد. و اتیلن گلیکول دارای بخارات به شدت سمی می باشد..تماس طولانی با مونو اتیلن گلیکول اثرات بسیار مخربی بر کلیه ها و کبد و سیستم عصبی افراد می گذارد. این ماده می تواند درصورت تماس با پوست، چشم ها و سیستم تنفسی بسیار تحریک کننده باشند.

نگهداری مونو اتیلن گلایکول

مونو اتیلن گلیکول را می توان در فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا درام های روکش شده، ماشین های مخزن یا کامیون های مخزن نگهداری کرد. برای جلوگیری از آلودگی با آهن در مخازن از جنس استنلس استیل منتقل یا ذخیره می شود. ظروف مخصوص نگهداری اتیلن گلیکول باید دارای برچسب اطلاعات ایمنی باشد. در حین حمل و نقل، مخازن به درستی خشک می شوند و ازت پاک کننده نیتروژن برای اطمینان از حذف باقی مانده های کلرید، خاکستر یا آهن انجام می شود.

مونو اتیلن گلایکول

نقطه اشتعال مونو اتیلن گلایکول، ۱۱۱ درجه سانتی گراد می باشد، که طبق این اطلاعات هرگز بسته های محتوی این ماده در مجاورت گرما یا منابع تولید جرقه و آتش نگهداری نباید نگهداری شوند. بشکه های مونو اتیلن گلایکول از ظروف و مخازن محتوی اسیدها یا سایر ترکیبات شیمیایی فعال نظیر قلیاها و اکسید کننده ها  دور نگهداشته شوند. محل انبار بایداز تهویه قوی و مناسب برخوردار باشد.

حتماً بخوانید
سدیم تری پلی فسفات (STPP) چیست؟

فروش مونو اتیلن گلایکول – قیمت اتیلن گلیکول صنعتی

قیمت مونو اتیلن گلایکول صادراتی را می‌توان از شرکت عرضه ‌کننده مواد شیمیایی، ‌شیمیایی تصفیه تهیه کرد. این شرکت با ارائه مواد با کیفیت و قیمت مناسب برای هموطنان عزیز و حتی ارسال به کشور های دیگر در خدمت شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.