بازرگانی

صادرات و قیمت مونو اتیلن گلایکول در ترکیه

صادرات مونو‌ اتیلن گلایکول

در گذشته و کشور‌های همسایه از جمله ترکیه جزء واردکنندگان مواد شیمیایی ایرانی بودند. این صادرات مواد شیمیایی به خوبی پیش می‌رفت تا این که اختلافات گازی بین ایران و ترکیه کمی بالا گرفت و دولت ترکیه این اختلافات را به مواد شیمیایی نیز تعمیم داد و در اولین قدم تعرفه واردات مواد پلیمری از مبدا ایران را تا دو برابر افزایش داد. همین اختلافات باعث شد که صادرات مواد شیمیایی ایران به اروپا به صورت چراغ خاموش انجام شده و مسئولین وقت، اعلام کنند که نگرانی بابت این افزایش تعرفه نخواهند داشت.

قیمت مونو اتیلن گلایکول

این اختلافات در مقاطعی مرتفع می‌شد اما در سال ۹۹ و با صادرات اولین محموله مونو‌ اتیلن گلایکول به ترکیه و آذربایجان روز‌های خوبی پیش روی این صنعت پر سود در کشورمان است.

آمار‌های گمرک سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نشان می‌دهد که فروردین امسال کشور‌هایی همچون چین، ژاپن، امارات، هند، ترکیه، عراق، تایوان، تایلند، مالزی، ویتنام، افغانستان، پاکستان، ارمنستان، روسیه، موزابیک، مصر، سوریه، ترکمنستان، تاجیکستان، اکراین، تانزانیا، فیلیپین، غنا، کنیا، آذربایجان، گرجستان، کره جنوبی و مکزیک از مهمترین مشتریان محصولات گازی و پتروشیمیایی ایران بوده‌اند.

قیمت مونو‌ اتیلن گلیکول در ترکیه

ترکیه یکی از مصرف‌کنندگان ماده شیمیایی مونو‌ اتیلن گلیکول می‌باشد. این کشور در سال‌های گذشته این ماده را از بازار‌های اروپایی تأمین می‌کرد اما از سال ۱۳۹۹ که اولین محموله صادراتی ایران به این کشور وارد شد نوید بخش روز‌های خوبی برای اقتصاد ایران می‌باشد. شرکت شیمیایی تصفیه با تکیه بر تیم فروش خود توانسته است که پس از اولین اقدامات برای صادرات محصولات شیمیایی به ترکیه، در این بازار حرفی برای گفتن داشته باشد.

همان طور که اشاره شد، صادرات مونو‌ اتیلن گلایکول از سال ۹۹ به ترکیه آغاز شد و اولین محموله چیزی نزدیک به ۱۰۰ تن و توسط قطار به این کشور ارسال گردید. گفته می‌شود که تولید‌کنندگان این کشور از این محصول برای تولید انواع ضدیخ استفاده خواهند کرد. قیمت مونو‌ اتیلن گلایکول در ترکیه در زمان نگارش این نوشته چیزی نزدیک به ۶۵ لیر است که این مبلغ بسیار اغوا‌کننده برای تاجران مواد شیمیایی در ایران می‌باشد.

اگر به دنبال فروش مونو اتیلن گلایکول صادراتی در ترکیه هستید پیشنهاد می‌شود قبل از هر کاری با مشاوران فروش ما در تماس باشید تا علاوه بر راهنمایی درباره مشکلات این کار، تجارتی سودآور و راحت را برای شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.