مقالات آنتی اسکالانت

کاربرد آنتی اسکالانت در صنایع تصفیه آب

کاربرد آنتی اسکالانت یا ضد رسوب چیزی نزدیک به دویست سال قدمت دارد. در ابتدای صنعتی شدن جهان و نیاز روز افزون به صنایع آب شیرین کن از یک سو و ظهور سیستم‌های خنک‌کننده صنایع فولاد از سویی دیگر باعث شد تا محققان مجبور به تولید موادی شوند که رسوبات تشکیل شده در مدار را به وسیله ماده‌ای از سیستم خارج کنند. ماده‌ای شیمیایی که علاوه بر برداشتن مواد از روی سطوح و لوله‌ها باعث خراب شدن سیستم نیز نشود.

خرید آنتی اسکالانت

در ابتدا برای این کار از اسید‌های بسیار قوی استفاده می‌شد اما با پیشرفت علم شیمی و تلاش محققان، موادی جدیدی اختراع شد که به آن‌ها آنتی اسکالانت گفته می‌شد. انواع آنتی اسکالانت شرکت شیمیایی تصفیه به این منظور آماده شده اند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

کاربرد آنتی اسکالانت در دستگاه‌های مختلف

  • دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (به عنوان محلول رسوب زدا)
  • دستگاه آب شیرین کن دریایی
  • دستگاه آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی

کاربرد آنتی اسکالانت در دستگاه‌های آب شیرین کن

املاح موجود در آب و مواد معلقی که در دستگاه‌های تصفیه آب رسوب می‌کنند به مرور زمان باعث پدیدار شدن مشکلات مختلف و افت کیفیت آب خروجی می‌شوند. برای جلوگیری از این مشکلات لازم است تا از موادی شیمیایی استفاده کرد این آسیب را برطرف نموده یا به حداقل برساند.

میزان تزریق آنتی اسکالانت به دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

میزان تزریق مواد شیمیایی آنتی اسکالانت به نوع سیستم، میزان آب ورودی و بسیاری از متغیر‌ها بستگی دارد. میزان استفاده از این ماده به قدری حساس است که با مقداری کم و زیاد شدن دوز تزریق ممکن است که حطرات و ضرر‌های هنگفتی به مجموعه وارد شود. از طرفی قدرت رسوب زدایی این مواد، بسته به میزان آب ورودی و سیستم شما متغیر است.

همین امر شرکت شیمیایی تصفیه را بر آن داشت که با طراحی نرم‌افزاری، میزان تزریق آنتی اسکالانت را اندازه‌گیری کرده و ماده شیمیایی مخصوص سیستم ممبران را شناسایی نماید. این نرم‌افزار برای این طراحی شده است که کاربردی‌ترین ماده آنتی اسکالانت موجود در لیست محصولات این شرکت به مشتریان ارائه شود. محصولاتی که در زیر می‌بینید تنها سرتیتر مواد تولیدی شرکت شیمیایی تصفیه می‌باشد و برای اطلاع از عملکرد هر ماده کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.