مطالب اصلی

خرید و فروش عمده بتائین

فرمول شیمیایی بتائین

بتائین با فرمول مولکولی C5H11NO2، یک اسید آمینه اصلاح شده متشکل از گلایسین با سه گروه متیل است که به عنوان یک دهنده ی متیل در چندین مسیر متابولیک خدمت می کند و برای درمان علل ژنتیکی نادر هموسیستئینوری استفاده می شود. بتایین تنها در استفاده بالینی محدود  می باشد.

فرمول شیمیایی بتائین

قبل از هر چیز باید گفت که بتائین یک ماده مغذی کاربردی در تغذیه طیور می باشد. پیش از این بتایین به صورت بتائین آنهیدروس، از چغندر قند استحصال می شد. اما در حال حاضر میتوان آن را به شکل بتائین هیدروکلراید نیز سنتز کرد.

گلایسین بتائین، آمینو اسید بتایین است که از گلایسین حاصل می شود.  در اینجا یک نقش به عنوان یک متابولیت اساسی دارد. این آمینو اسید بتایین و مشتقات گلیسین است. این یک ترکیب مزدوج از یک N,N,N- تری متیل گلایسینیوم است.

ساختار شیمیایی بتائین

بتائین چیست؟ ساختار شیمایی بتائین چیست؟

بتائین آنهیدروس به شکل تری متیل گلایسین می باشد. یعنی در ساختار آن سه گروه متیل یاCH3  و اسید آمینه گلایسین وجود دارد. حضور همین گروه های متیل است که به این ماده اهمیت ویژه ای داده است.  از سوی دیگر چون در ساختار بتایین اسید آمینه گلایسن وجود دارد در نتیجه این مولکول ساختار دو قطبی دارد. یعنی هم دارای بار مثبت بوده و هم دارای بار منفی است. به چنین مولکول های زویترون (zwitterion)می گویند.  یک واژه آلمانی بوده و به معنای هر دو می باشد. در شکل زیر میتوانید بارهای مثبت و منفی و همچنین گروه های متیل (H3C) را مشاهده کنید.

بتائین یک عامل متیل کننده است. مکانیسم عمل بتایین به عنوان یک فعالیت متیله کننده است.

بتائین در شیمی

بتائین در شیمی

هر ترکیب شیمیایی خنثی با یک گروه عملکردی کاتیونی دارای بار مثبت مانند یک کاتیون آمونیوم چهارم یا کاتیون فسفونیوم است که هیچ اتم هیدروژن ندارد و همراه یک گروه کاربردی با بار منفی مانند یک گروه کربوکسیلات که ممکن است در مجاورت محل کاتیونی نباشد. بتائین نوع خاصی از زوجیت است.

بتایین در سیستم بیولوژیکی

شرکت شیمیایی تصفیه پیشرو در زمینه فروش بتائین و ارسال به تمام نقاط ایران می باشد. جهت سفارش و خرید این محصول می توانید با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

۰۹۳۵۲۵۴۶۲۲۲

۰۲۱۴۹۰۱۳۰۰۰

 

در سیستم های بیولوژیکی ، بسیاری از بتائین های موجود به عنوان اسمولیت های آلی عمل می کنند. اینها موادی هستند که از سلول ها برای محافظت در برابر استرس اسمزی، خشک شدگی، شوری زیاد یا درجه حرارت بالا ساخته می شوند. تجمع داخل سلولی بتایین باعث می شود که آب در سلول ها حفظ شود، بنابراین از اثر کمبود آب بدن محافظت می کند. این تجمع برای عملکرد آنزیم، ساختار پروتئین و یکپارچگی غشاء مزاحم نیست. بتائین همچنین یک اهدا کننده متیل است که در زیست شناسی اهمیت بیشتری را دارا می باشد.

افزودن بتائین به واکنشهای زنجیره ای پلیمراز باعث تقویت DNA با کاهش تشکیل ساختار ثانویه در مناطق غنی از گلایسین می شود. گزارش شده است که افزودن بتایین با از بین بردن وابستگی ترکیب جفت پایه ذوب DNA ، باعث افزایش ویژگی واکنش زنجیره پلیمراز می شود.

منابع طبیعی بتائین

بتائین به طور گسترده در حیوانات، گیاهان و میکروارگانیسم ها توزیع می شود، و منابع غنی رژیم غذایی شامل غذاهای دریایی ، به ویژه بی مهرگان دریایی، دانه های چاودار، دانه بلغاری، اسفناج ، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین، جوانه گندم یا سبوس و اسفناج گوشت گاو، گوساله نیز یافت شود. نقش اصلی فیزیولوژیکی بتایین به عنوان یک اسمولیت و متیل دهنده (انتقال مایع) است.

ویتامین مشابه بتایین

ویتامین هایی با کاربرد مشابه این ماده کدامند؟

قرص های حاوی اسید فولیک و همچنین ویتامین b12 عملکردی مشابه با این ماده شیمیایی در بدن ایجاد می کنند که در واقع افزایش میزان جذب مواد مغذی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش و راحتتر شدن هضم غذا می باشد.

تاثیر بتائین در طیور

افزودن بتائین به جیره طیور و سایر حیوانات تک معده ای ممکن  است که بر روی کارایی و بازده طیور و همچنین کیفیت لاشه تاثیر گذار باشد. در برخی از پژوهش ها افزودن بتائین به جیره طیور منجر به بهبود افزایش وزن و ضریب تبدیل طیور شده است. هرچند که در برخی از پژوهش ها بتائین تاثیر مثبتی را از خود بر جای نگذاشته است. افزودن بتائین به جیره طیور ممکن است منجر به کاهش چربی شکمی و افزایش وزن عضله سینه طیور شود.

کمک به عملکرد کبد و سم زدایی

بتائین با کمک به سم زدایی و فرآیند هضم چربی ها در کبد، از سلامت کبد محافظت می کند. چربی می تواند بر اثر اختلالاتی مانند سوء مصرف الکل، چاقی، دیابت و سایر علل در سطوح خطرناکی در کبد تجمع یابد. اما بتائین قادر است عملکرد  کبد را در تجزیه و حذف توده چربی ها افزایش دهد.بتائین همچنین به کبد کمک می کند تا سموم و مواد شیمیایی را دفع کرده و از ایجاد صدمه به دستگاه گوارش و سایر آرگان های بدن که ناشی از قرار گرفتن در معرض سموم است، جلوگیری کند.بتایین همچنین برای محافظت از کبد در مقابل هپاتوتوکسین هایی مانند اتانول و تتراکلرید کربن مفید هستند. هپاتوتوکسین ها مواد شیمیایی سمی هستند که به کبد آسیب می رسانند و از طریق داروهای تجویزی خاص یا از طریق آفت کش ها و علف کش هایی که بر روی گیاهان و محصولاتی که به طور ارگانیک رشد نمی کنند، اسپری می شوند، وارد بدن خواهند شد.

 

کاربرد بتائین در بدن

بتائین به عنوان یک اسمولیت، سلول ها، پروتئین ها و آنزیم ها را از تنش محیطی محافظت می کند (به عنوان مثال ، کمبود آب ، شوری زیاد یا دمای شدید). بتایین به عنوان یک اهدا کننده متیل، در چرخه متیونین –در درجه اول در کبد و کلیه های انسان – شرکت می کند. مصرف ناکافی رژیم غذایی گروه های متیل منجر به هیپومتالیلاسیون در بسیاری از مسیرهای مهم، از جمله متابولیسم پروتئین کبدی (متیونین) مختص به عنوان با افزایش غلظت هموسیستئین پلاسما و کاهش غلظت آدنوزیل متیونین، و  سوخت و ساز بدن چربی ناکافی، که منجر به تجمع چربی می شود و دیس لیپیدمی متعاقب آن. این تغییر در متابولیسم کبد ممکن است به بیماریهای مختلفی از جمله بیماریهای عروق کرونر ، مغزی ، کبدی و عروقی کمک کند. نشان داده شده است که بتائین از اندام های داخلی محافظت می کند ، فاکتورهای خطر عروقی را بهبود می بخشد و عملکرد را افزایش می دهد. بانکهای اطلاعاتی از محتوای بتائین در مواد غذایی برای ارتباط با مطالعات بهداشت جمعیت در دست تهیه هستند. شواهد در حال رشد نشان می دهد که بتائین ماده مغذی مهمی برای پیشگیری از بیماری مزمن است.

قرص بتایین

سلول های بدن چگونه بتائین مورد نیاز خود را تامین می کنند ؟

دو منبع برای تامین بتائین درون سلولی وجود دارد که شامل بتائین موجود در جیره و دیگری سنتز بتایین از طریق کولین کلراید می باشد.

محل جذب بتائین کجاست؟

بتائین از طریق دوازدهه (دئودنوم ) جذب می شود. مطالعات بر روی انسان نشان میدهد که این ماده به سرعت از روده جذب می شود به طوری که ۱ تا ۲ ساعت پس از مصرف بتائین، مقدار این ماده آلی در سرم انسان به حداکثر مقدار خود می رسد.  نکته جالب توجه این است که بیش از سه چهارم بتائین مصرف شده می تواند در درون سلول های روده باقی بمانند.

 

اسمولیت های بتایین چیست؟

اسمولیت ها ترکیباتی هستند که بر روند اسمز تاثیر می گذارند و باعث ایجاد تعادل سطح مایع در داخل و خارج سلول ها می شود. نتیجه ناپایداری سطح مایعات میتواند پارگی سلولی یا انقباض سلولی باشد، بستگی به این که مایع بیش از حد در داخل یا خارج از سلول وجود دارد یا نه عدم تعادل شدید می تواند در نهایت سبب مرگ سلول شود.

روش تولید بتایین

در روش طبیعی پس از جداسازی و استخراج شکر و شهد یا شیره از چغندر قند این ماده را بعنوان یک محصول جانبی تولید می کنند.

در روش تولید بتائین با استفاده از هیدروکلریدریک اسید، در سه واکنش متوالی بتائین تولید می شودکه عبارتند از :کربنات سدیم (Na2CO3) و MCAA در یک محلول آبی واکنش داده و باعث تولید کلرو استات سدیم می شوند.کلرو استات سدیم با TMA واکنش می دهد و یک محلول غلیظ این ماده و  سدیم کلرید تولید می کند.قبل از واکنش سوم، محلول با تبخیر و حذف نمک غلیظ می شود.محصول مورد نظر با هیدرواکنش می دهد تا نوع HCl دار شده این ماده را تشکیل دهد.پس از تبخیر،و سانتریفیوژ این ماده خشک شده و بسته بندی می شود.

کاربرد های بتائین

بتائین در تغذیه حیوانات به عنوان تنظیم کننده اسمز می تواند سیستم های آنزیم سلولی و غشاء را از طریق غیر فعال شدن یون ها در طول زمان استرس محافظت کند.به عنوان اهدا کننده متیل از سایر مواد بسیار ضرر کمتری دارد.

کاربرد بتایین

مصارف دارویی

سطح هوموسیستئین بالا با بیماری های قلبی، استخوان های ضعیف (پوکی استخوان)، مشکلات اسکلتی و مشکلات چشمی ارتباط دارد. بتائین باعث کاهش سطح هوموسیستین (homocysteine) خون می شود. همچنین بالا بردن بهبود عملکرد ورزشکاران را سبب می شود.

تغییر در متابولیسم کبد ممکن است به بیماری های مختلف، از جمله بیماری های کرونری، مغزی، کبدی و عروقی کمک کند. نشان داده شده است که بتایین برای محافظت از اندام های داخلی، بهبود عوامل خطر عروقی و افزایش عملکرد است. پایگاه های محتوای betaine در مواد غذایی برای هماهنگی با مطالعات سلامت جمعیت توسعه می یابد. شواهد رو به رشد شواهد نشان می دهد که بتایین مواد مغذی مهمی برای جلوگیری از بیماری مزمن است.همچنین تجویز آن می تواند از بروز بیماری کبد چرب در افرادی که رژیم غذایی پرچربی دارند جلوگیری نموده و حتی در بیماران دیابتی نیاز به انسولین را کمتر کنند.

هضم غذا

بتایین موجب تجزیه ی راحت تر غذا می شود و به هضم آن کمک می کند. تجزیه ی کامل غذا امری ضروری به حساب می آید زیرا هضم ناقص و ضعیف می تواند موجب عدم دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن شود و به سلامتی صدمات جدی ای وارد نماید. همانطور که می دانید هیدروکلریک اسید که همان اسید معده نیز می باشد وظیفه ی هضم غذا در معده را به عهده دارد. بتائین می تواند میزان HCl در معده ر ا افزایش دهد.

مصارف صنعتی بتائین

در لحیم کاری، شست و شو دهنده های رزینی ، سنتزهای  آلی و همچنین تغذیه و پروش ماهی قزل الا بصورت صنعتی استفاده می گردد.

فروش بتائین

بتائین را می‌توان از شرکت عرضه ‌کننده مواد شیمیایی، ‌شیمیایی تصفیه  تهیه کرد. این شرکت با ارائه مواد  با کیفیت و قیمت مناسب برای هموطنان عزیز و حتی ارسال به کشور های دیگر در خدمت شما می باشد.

قابل توجه است که شرکت شیمیایی تصفیه این محصول را  موجود دارد و اگر خلوص دیگری مد نظر مشتری باشد این شرکت امکان تولید این ماده را دارد فقط کافی است شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر با همکاران و کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید و به راحتی این محصول را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.