علمی

خرید و فروش عمده دی متوکسی متان

دی متوکسی متان چیست؟

دی متوکسی متان چیست؟

دی متوکسی متان، که به آن متیلال نیز گفته می شود، یک استال دی متیل قابل تجزیه زیستی است. فرمول مولکولی دی متوکسی متان به صورت C3H8O2 است. مایعی قابل اشتعال بی رنگ و دارای نقطه جوش پایین، ویسکوزیته پایین و قدرت حلالیت عالی است. دارای بوی شبیه کلروفرم و تند است.  این ماده  از مشتقات دی متیل استیل فرمالدهید است. دی متوکسی متان در سه بخش آب محلول است و با حلالهای آلی متداول قابل تهیه می باشد.

دی متوکسی متان، یاحلال متیلال مایعی بی‌رنگ که به ‌عنوان حلال قوی در صنعت به‌کار می‌رود. بویی شبیه به کلروفرم دارد و به‌ شدت قابل اشتعال، بسیار ناپایدار و فرّار است. ماهیت متیلال دوگانه دوست (آمفی فیلیک) است. ویسکوزیته، کشش سطحی و نقطه جوش( (۴۱-۴۳ درجه سلسیوس) آن هر سه پایین هستند و در آب حل می‌شود. بخار آن از هوا سنگین ‌تر است.

کاربرد های دی متوکسی متان

کاربردها

از نظر صنعتی ، در درجه اول به عنوان یک حلال و در ساخت عطرها، ساخت رزین های مصنوعی، چسب، نوارهای رنگی و روکشهای محافظ مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر به عنوان یک افزودنی بنزین برای افزایش تعداد اکتان ها است. از دی متوکسی متان نیز می توان برای ترکیب با سوخت استفاده کرد. درمحیط واکنش برای واکنشهای  شیمیایی استفاده می کنند.

متیلال یک حلال با ارزش استخراج برای محصولات دارویی و یک حلال پایدار و ارزان برای واکنشهای گرینیارد می باشد. متیلال در شرایط قلیایی و اسیدی خفیف پایدار است. همچنین به ‌دلیل سرعت تبخیر بالا و نیز قدرت حل‌کنندگی به ‌عنوان حلال قوی برای پودر خشک در آئروسل‌ها مانند اسپری‌ ها، خوشبوکننده‌ ها و نظایر آن ها به ‌کار می‌رود  برای ضد آب کردن چرم مورد استفاده در کفش، کیف و نظایر آن مورد استفاده است و  به‌عنوان حلالِ پلیمرهای ترکیب ‌شده با فلوئور به ‌منظور ضد آب کردن پارچه ‌ها در صنعت نساجی نیز بکار می رود.

 

شرکت شیمیایی تصفیه پیشرو در زمینه فروش دی متوکسی متان و ارسال به تمام نقاط ایران می باشد. جهت سفارش و خرید این محصول می توانید با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

۰۹۳۵۲۵۴۶۲۲۲

۰۲۱۴۹۰۱۳۰۰۰

 

خواص شیمیایی

دی متوکسی متان  یک حلال کم جوش است و در حضور قلیاها و اسیدهای خفیف و همچنین در برابر حرارت و فشارهای بالا پایدار است. از این نظر از سایر اتر ها متفاوت است زیرا تنها چند دقیقه از پراکسیدها تشکیل می شود. این نوع رزین های مصنوعی مانند نیتروسلولوز ، استات سلولز و پروپیونات ، اتیل سلولز ، وینیل ، “اپون” و پلی استایرن و همچنین بسیاری از لثه ها و موم های طبیعی را حل می کند. متیل به عنوان یک حلال نهفته با افزودن استرها ، کتونها یا الکلها فعال می شود. میزان تبخیر آن ، دو برابر استون ، این اتر را در کلاس با حلال هایی مانند استون ، متیل استات و اتیل استات در فرمولاسیون های رزین قرار می دهد.

واکنش دی متوکسی متان

پروفایل واکنش

دی متوکسی متان، یک استال، با مواد اکسید کننده و اسیدهای قوی ناسازگار است. در فرمالدهید و متانول و در محلولهای اسیدی شکسته می شود. خطر آتش سوزی بسیار خطرناک هنگام قرار گرفتن در معرض گرما، شعله یا اکسید کننده دارد.در صورت گرم شدن با اکسیژن ممکن است آتش گرفته یا منفجر شود.

خطرات احتمالی دی متوکسی متان

خطر آتش سوزی قابل اشتعال ، خطرناک و انفجار سمی در اثر مصرف و استنشاق.تحریک کننده چشم و سیستم عصبی مرکزی می باشد.

خطر سلامت

بخار: تحریک کننده چشم ، بینی و گلو است.

اگر استنشاق شود مضر است.

تحریک کننده پوست و چشم است.

خطر آتش سوزی

هنگام گرم شدن گازهای تحریک کننده ممکن است تولید شوند. ظروف ممکن است در آتش منفجر شوند. در طول دنباله بخار ممکن است دوباره واکنش انفجاری رخ دهد. اگر در ناحیه محصور مشتعل شود ، بخار ممکن است منفجر شود. گاز فرمالدئید تحریک کننده ممکن است در دود وجود داشته باشد.

نکات ایمنی

از طریق تماس پوستی نسبتاً سمی است. با بلع و استنشاق، سمی ملایم است. می تواند باعث آسیب به ریه ها، کبد، کلیه ها و قلب شود. یک ماده مخدر و بی حس کننده در غلظت های بالا، یک خطر آتش سوزی بسیار خطرناک هنگام قرار گرفتن در معرض گرما، شعله یا اکسیدکننده ها هنگام قرار گرفتن در معرض گرما یا شعله ، انفجار کمی دارد. ممکن است هنگام گرم شدن با اکسیژن، مشتعل یا منفجر شود. برای مبارزه با آتش، از کف، CO2 ، مواد شیمیایی خشک استفاده کنید. هنگام گرم شدن برای تجزیه ، دود آکرآید و بخارهای تحریک کننده ای منتشر می کند.

بخارات ممکن است مخلوط انفجاری را با هوا تشکیل دهند. ممکن است متیل قادر به تشکیل پراکسیدهای ناپایدار و انفجاری باشد. گرمایش ممکن است باعث انفجار شود. با اکسید کننده ها (کلرات، نیترات، پراکسیدها، پرمنگنات ها، پرکلرات ها، کلر، برم، فلوئور، و غیره)ناسازگاری دارند. تماس ممکن است باعث آتش سوزی یا انفجار شود. از مواد قلیایی ، پایه های قوی ، اسیدهای قوی، اکسیدکننده ها، اپوکسیدها دور نگه داشته شود. برای تولید آلدهیدها به آسانی هیدرولیز می شود.

خطرات تماس با دی متوکسی متان

در صورت تماس چشمی، هر لنز تماسی را به یکباره بردارید و حداقل به مدت ۱۵ دقیقه بلافاصله شستشو دهید، گاهی اوقات پلک های بالایی و پایینی را بلند کنید. فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید. اگر این ماده شیمیایی با پوست تماس گرفت، لباسهای آلوده را بیرون آورده و بلافاصله با آب و صابون بشویید. فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید. اگر این ماده شیمیایی استنشاق شده باشد، از قرار گرفتن در معرض آن، تنفس نجات (با استفاده از اقدامات احتیاطی جهانی، از جمله ماسک احیا)، اگر تنفس متوقف شده و عملکرد قلبی متوقف شده است، شروع به ماساژ قلبی کنید. و فوراً به یک مرکز درمانی منتقل شوید. وقتی این ماده شیمیایی بلعیده شده باشد، به سرعت به دنبال مراقبت پزشکی باشید. مقدار زیادی آب بدهید و استفراغ را به شخص القا کنید.

سنتز دی متوکسی متان

سنتز و ساختار

دی متوکسی متان می تواند با اکسیداسیون متانول یا با واکنش فرمالدئید با متانول تولید شود. در اسید آبی، دوباره به فرمالدئید و متانول هیدرولیز می شود.

در روش سنتی، برای تولید دی متوکسی متان(متیلال) از کاتالیزور اسید سولفوریک استفاده می‌شد که خاصیت خوردگی داشت و تجهیزات را با مشکل مواجه می‌کرد. با پیشرفت فناوری به‌ جای اسید سولفوریک از کاتالیزور رزین جامد استفاده شد که در نتیجه واکنش و تقطیر آن بهبود یافت. در این روش، ظرفیت تولید و کیفیت آن افزایش یافت. اما در این روش بازسازی کاتالیزور دشوار است و مقادیر زیادی ناخالصی آلی در پساب آن وجود دارد.

با توجه به اثر آنومری، دی متوکسی متان  ترجیحا پیکربندی گوچ، را به پیکربندی آنتی با توجه به هر یک از پیوندهای C-O ، انتخاب می کند. از آنجا که دو پیوند C-O وجود دارد ، پایدارترین ترکیب آن گوچ-گوچ است که تقریباً ۷ کیلو کالری در مول است و نسبت به ترکیب آنتی-آنتی با ثبات تر است، در حالی که گوچ-آنتی آن و آنتی-گوچ در انرژی واسطه ای است. از آنجایی که یکی از کوچکترین مولکول هایی است که این اثر را نشان می دهد، که علاقه زیادی به شیمی کربوهیدرات دارد، از دی متوکسی متان غالباً برای مطالعات تئوریک اثر آنومری استفاده می شود.

 

روش بهینه برای تولید حلال دی متوکسی متان

متانول و فرمالدهید با فشار به درون راکتور در حضور کاتالیزور پمپ شده و دمای واکنش درون راکتور در محدوده ۶۰ تا ۸۵ درجه سلسیوس کنترل می‌شود تا متیلال، متانول و آب مخلوط شود. این مخلوط برای تبخیر در دیگ بخار پایین برج تقطیر گرم می‌شود. ترکیبات فرار در بالای برج جمع می‌شود و بخش سنگین پایین برج باقی می‌ماند. متیلال و متانول از بالای برج با کندانسور به درون مخزن رفلاکس فرستاده می‌شوند. بخشی از مایع برای رفلاکس به بالای برج منتقل شده و بخش دیگر به‌عنوان محصول نهایی جمع ‌آوری می‌شود. در این روش میزان ناخالصی ‌های آلی در پساب ده برابر کمتر است. که از جمله مزایای این روش می توان گفت که نسبت به روش های دیگر انرژی کمتر مصرف میکند و غلظت فرمالدهید در فاضلاب بسیار پایین است  و خلوص دی متوکسی متان در این روش بالا تر است.

فروش دی متوکسی متان

حلال متیلال یا حلال  دی متوکسی متان را می‌توان از شرکت عرضه ‌کننده مواد شیمیایی، ‌شیمیایی تصفیه  تهیه کرد. این شرکت با ارائه مواد با کیفیت و قیمت مناسب برای هموطنان عزیز و حتی ارسال به کشور های دیگر در خدمت شما می باشد.

قابل توجه است که شرکت شیمیایی تصفیه این محصول را  موجود دارد و اگر خلوص دیگری مد نظر مشتری باشد این شرکت امکان تولید این ماده را دارد فقط کافی است شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر با همکاران و کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید و به راحتی این محصول را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.