مقالات آنتی اسکالانت

نحوه استفاده آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت چطور استفاده می شود؟

آنتی اسکالانت یا ضد رسوب به دلیل داشتن بار منفی به کریستال هایی جذب می شوند که بار مثبت دارند و با این کار ممانع رشد رسوب می شوند. محل تزریق آنها عمدتا قبل از فیلتر کاتریج می باشد. مقدار استاندارد تزریق آنتی اسکالانت در سیستم اسمز معکوس (Reverse Osmosis) معمولا بین ۳ الی ۵ ppm است که به معنی ۳-۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ لیتر است. لازم به ذکر است که این مقدار تنها برای دستگاههای اسمز معکوس است و طبیعتا برای هر سیستمی باید مقدار متناسب با آن را در نظر گرفت.

خرید آنتی اسکالانت

استفاده بیشتر از حد استاندارد و حتی کمتر از آن نیز می تواند بعدها اثرات منفی در مدار ایجاد کند و فاکتورهای مهمی در این زمینه موثرند.

نحوه استفاده آنتی اسکالانت به قدری مهم است که شرکت شیمیایی تصفیه برای مواد تولیدی خود اقدام به طراحی نرم‌افزار اختصاصی میزان تزریق و تشخیص مقدار مصرفی نموده است. شما میتوانید با بخش پشتیبانی تماس گرفته و نسخه دموی این برنامه ویندوزی را تهیه نمایید.

برخلاف ادعای برخی افراد، آنتی اسکالانت باعث از بین رفتن رسوب نمی‌شود و تنها رسوبات را از سطح لوله های مدار برداشته و در موارد پیشرفته‌تر روند تشکیل دوباره رسوب بر روی سطح را کند می‌کند.

از دیگر نکاتی که در استفاده از آنتی اسکالانت باید در نظر داشت این است که این میزان به شدت به سختی آب منطقه نیز وابسته است و اگر آب مورد استفاده در دستگاه های اسمز معکوس غلظت یا سختی بالایی داشته باشد حتما باید برای آن از کارشناسان خبره کمک گرفت.

نکته دیگر حائز اهمیت در این باره این است که هر ضدرسوب بر روی نوع خاصی از رسوبات تاثیر می گزارد و باید دقت داشت که از یک نوع آنتی اسکالانت نمی توان برای همه رسوبات استفاده کرد.

بعضی از نیروهای تاسیساتی به منظور کاهش هزینه ها برای از بین بردن رسوبات از اسیدهای قوی استفاده می کنند. این کار علاوه بر کاهش عمر سیستم ممبران و سایر سیستم های گرمایشی خانگی و صنعتی در آینده ضررهای هنگفتی را متوجه سیستم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.