مقالات آنتی اسکالانت

عملکرد آنتی اسکالانت در تصفیه آب + [فیلم]

یکی از مواد کاربردی در زمینه تصفیه آب، آنتی اسکالانت می‌باشد. عملکرد آنتی اسکالانت در تصفیه آب یکی از حیاتی‌ترین موارد به شمار می‌رود که علاوه بر افزایش کارایی از خراب شدن غشاهای سیستم اسمز معکوس نیز جلوگیری می‌کند.

آنتی اسکالانت ها مواد ضد رسوبی هستند که در سیستم‌های تصفیه آب و یا آب شیرین کن تزریق شده و علاوه بر برداشتن رسوبات، روند ایجاد مجدد کریستال‌ها را با کندی مواجه می‌کند.

خرید آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت در تصفیه آب ماده‌ای است که تشکیل رسوبات مخرب مانند سولفات کلسیم (CaSO₄) سولفات استرونیوم (SrSO₄) سولفات باریم (BaSO₄)  کربنات کلسیم (CaCO₃)روی غشای پلی آمید را با کندی پیش برده و طول عمر ممبران را افزایش می‌دهد.

آنتی اسکالانت آب دریا

اگر تصفیه خانه در نزدیکی دریا باشد حتما باید از آنتی اسکالانت آب دریا استفاده شود. آب ورودی از دریا حاوی نمک کلسیم و منیزیم و غیره می‌باشد که این نمک‌ها با گذشت زمان باعث رسوب بر روی فیلتر می‌شوند. همان طور که در کلیپ زیر می‌بینید رسوبات کلسیم و سایر رسوبات باعث کاهش کارایی شده و همین امر در کیفیت آب خروجی تاثیر بسزایی دارد.

در این مرحله است که آنتی اسکالانت‌های شرکت شیمیایی تصفیه وارد عمل شده و کلیه رسوبات را در آب معلق می‌سازد. همچنین همانطور که گفته شد آنتی اسکالانت های این شرکت این قابلیت را نیز دارند که با ایجاد لایه‌ای محافظ از رسوب‌گذاری مجدد مواد بر روی سیستم ممبران جلوگیری کنند.

همچنین مواد شیمیایی ضد رسوب شرکت دانش بنیان شیمیایی تصفیه این می‌توانند با چسبیدن به ذرات معلق آنها را تا لحظه خروج همراهی کرده و با تغییر ساختار این مواد مانع از چسبیدن مجدد به لوله ها شوند. در ویدئویی که برای شما آماده شده است این عملکرد به روشنی مشخص شده است.

کلیپ زیر می‌تواند تا مقدار زیادی راهنمای استفاده از آنتی اسکالانت در تصفیه آب و همچنین بیانگر عملکرد آنتی اسکالانت برای علاقمندان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.