محصولات

شرکت تحقیقاتی تولیدی شیمیایی تصفیه محصولات تولیدی خود را تحت عنوان تجاری TACHEM عرضه میدارد. با توجه به ماهیت شیمیایی و یا حوزه عملیاتی محصولات Tachem آنها را در سری های مختلف 1000 تا 9000 دسته بندی کرده ایم. مشتریان محترم می توانند بر اساس اطلاعات فنی مندرج در سایت و دریافت اطلاعات بیشتر از پشتیبانی فنی، از انتخاب محصول مناسب اطمینان حاصل فرمایند.

بایوسایدهای اکسنده، بایوسایدهای غیراکسنده، باکتری کش ها، ضدجلبک ها، ضدخزه ها، گندزداها و قارچ کش ها.

بایوسایدها

ضدخوردگی های محلول در آب، ضدخوردگی های محلول در نفت، ضدخوردگی اسید، ضدخوردگی ضدیخ، ضدزنگ، محافظت کننده های کاتدی و آندی شیمیایی، پسیوکننده های شیمیایی.

ضدخوردگی

زداینده یا جاذب های اکسیژن، زداینده یا جاذب های سولفید هیدروژن، سولفورزدا، خنثی کننده ها، حذف کننده های مرکاپتان.

جاذب

ضدرسوب ها، دیسکیلرها، آنتی اسکالانت ها، ممانعت کننده ها و محافظت کننده های تشکیل رسوب، ضدرسوب آب دریا، متیلن فسفونات ها

ضدرسوب

فلاکولانت ها، کوآگولانت ها، پلی آلومینیوم کلراید، پلی الکترولیت ها، پلی آکریل آمید

فلاکولانت و کوآگولانت

دمولسیفایرهای محلول در آب، دمولسیفایرهای محلول در روغن، تعلیق شکن های روغن در آب، تعلیق شکن های آب در روغن

تعلیق شکن

شوینده های صنعتی، کمک شوینده های صنعتی، مایعات شستشوی البسه، مایعات شستشوی سطوح، مایعات شستشوی ظروف، شوینده های دستگاه ها، محصولات شستشو در محل CIP، فسفونات ها و پلیمرهای تخصصی صنعت شوینده

شوینده و مواد بهبود دهنده

سایر محصولات شیمیایی کمک کننده و بهبود دهنده در صنایع مختلف

 

Tachem 1000 serie

 یک باکتری کش اکسنده است. این محصول را می‌توان برای جلوگیری از قارچ و جلبک در برج های خنک کننده استفاده کرد. در بهسازی آب، این محصول را جهت گندزدایی استفاده میکنند. Tachem1010 به هر نسبتی در آب های سخت و نرم حل می شود. این محصول را می‌توان برای تولید محصولات سفید کننده مایع در صنعت نساجی(فرایند بلیچ) فرآیندهای گندزدایی و پاکسازی و تصفیه آب های آشامیدنی و صنعتی، کلرزنی و صنعت کاغذ مورد استفاده قرار داد.
 
Clear liquidAppearance at 25 °C
1.20±0.07Density, g/ml
11.5±1pH (as is)
100Boiling Point, °C
0.30-0.65Total alkalinity as NaOH%
 
دانلود کاتالوگ
Tachem 1020 یک باکتری کش بر پایه آلدهید است.  Tachem 1020 یک مخلوط پیچیده از ترکیبات بر پایه آلدهیدهای مختلف است. این محصول به طور ویژه از ترکیبات بر پایه آلی تهیه شده است تا علیه باکتری های هوازی یا باکتری کاهنده سولفات عمل کند. مقادیر عظیم آب های مورد استفاده و دور ریز در میادین نفتی به انواع باکتری ها جلبکها و قارچها آلوده هستند، برای جلوگیری از تکثیر این عوامل به مصرف این بایوساید نیاز می باشد. این محصول به هر نسبتی با آب های سخت و نرم و همچنین الکل و استون قابل امتزاج است. این بایوساید در اتر، بنزن، نفت سفید و کلروفرم نامحدود است. این محصول در مقادیر توصیه شده تاثیر نامطلوبی در ایجاد خوردگی فلزات ندارد.
Clear liquidAppearance at 25 °C
1 .03 ± 0.02Density, g/ml
7.0±1pH (as is)
100Boiling Point, °C
<100Viscosity, cPs at 20 °C
Soluble in waterSolubility

دانلود کاتالوگ

Tachem 1025  دارای خاصیت نفوذی عالی در کنار پایداری مطلوب در آب های میدان نفتی است که برای کنترل بیوفیلم تشکیل شده در خطوط لوله موثر می باشد و از تشکیل بیو فیلم های جدید جلوگیری می کند.
با کاربرد گسترده ; باکتری ها، مخمرها و کپک ها را کنترل می کند.
در فرآیندهای کاغذسازی قلیایی بسیار موثر است.
در گستره وسیعی از دما و pH کاربرد دارد.
سریع العمل است.
ماده فعال سطحی نیست و کف نمیکند.
در برابر میکروارگانیسمهای هوازی و غیرهوازی مثل باکتری کاهنده سولفات موثر است.
با افزودنی های معمول سازگار است.
با پراکنده ساز های کاتیونی و آنیونی و غیر یونی سازگار است.
متاثر از سختی آب نمی باشد.
در مقادیر توصیه شده نسبت به فلزات غیر خورنده است.
سمیت کمی دارد و در مقایسه با سایر عوامل ضد اسلیم نسبتاً آن کار با آن آسانتر است.
به سادگی قابل رقیق سازی و غیر فعال سازی است.
مواد غیر هالوژنه دارد و هیچ فلز سنگینی ندارد.
 
 
Clear liquidAppearance at 25 °C
1 .03 ± 0.02Density, g/ml
7.0±1pH (as is)
100Boiling Point, °C
<100Viscosity, cPs at 20 °C
Soluble in waterSolubility

دانلود کاتالوگ

Tachem 1030 یک باکتری کش بر پایه آمینها می باشد، مخلوطی پیچیده از ترکیب های چهارتایی آمونیوم. این محصول یک افزودنی بهبود یافته بر پایه ترکیبات چهارتایی آمونیوم می باشد که بر علیه باکتری های هوازی و همچنین باکتری های احیا کننده سولفات عمل می کند. این محصول به هر نسبتی در آب های سخت و نرم امتزاج پذیر است. همچنین در استون و الکل حل می‌شود، این محصول در سطح غلظتی توصیه شده عامل خوردگی فلزات نمی باشد.
 
Clear liquidAppearance at 25 °C
1.33± 0.05Density, g/ml
5.0±1.0pH (as is)
100Boiling Point, °C
>55Flash Point, PMCC2
, °C
<5Pour point
Soluble in waterSolubility

دانلود کاتالوگ

Tachem 1040 یک نگهدارنده و یک باکتری کش، باکتری استات و قارچ استات بسیار فعال می باشد که به عنوان نگهدارنده در مایعات برشکاری و فلزکاری، سیالات گل حفاری گاز و نفت، چسب های صنعتی، امولسیون ها و جوهرها در استفاده های غیر خوراکی پر قدرت و پر کاربرد است. این محصول یک جلبک کش عالی است که بسیار موثر می باشد. این محصول از واکنش فتوسنتز جلبکی ممانعت می کند، لذا یک جلبک استات قوی است. Tachem 1040  به هر نسبتی در آب های سخت و نرم قابل انحلال است. این محصول با ترکیبات کاتیونی و آنیونی و غیر یونی در pH ۸ تا ۱۲ سازگار است. Tachem 1040 درpH بیشتر از ۵ و در حضور آب اکسیژنه در pH بیشتر از ده فعالیت خود را از دست می دهد.  برای جلوگیری از رشد جلبک ها، باکتری ها، مخمرها و قارچ ها در آب های فرایندی صنایع مختلف می باشد. این محصول در هر دو محیط اسیدی و قلیایی موثر است. این محصول به طور ویژه در مقابل باکتری های احیا کننده سولفات که در عملیات ازدیاد استحصال نفتی دردسر ساز هستند موثر می باشد. Tachem 1040 در بهسازی آب های تزریق سیستم های بالا دستی و نگهداری و محافظت از خطوط لوله کاربرد دارد. در موارد رشد میکروبی در سیستم‌های ازدیاد استحصال نفت، آب های خنک کننده در گردش صنعتی و تولید کاغذ غیر غذایی در برابر رشد میکروب جلوگیری می کند. این بایوساید با کاربرد گسترده در برابر طیف وسیعی از باکتری ها بخصوص باکتری های احیا کننده سولفات و جلبک های سبز، آبی سبز و انواع دیگری مثل سبز زرد، قهوه ای و خردلی کارا می باشد. به هر نسبتی در هر نوع آبی حتی آب دریا امتزاج پذیر است. بدون نیاز به حلال های آلی می باشد. پایداری شیمیایی برجسته ای در کنار سازگاری عالی با مواد شیمیایی بهسازی آب دارد.
Clear liquid Appearance at 25 °C
1 .03 ± 0.02 Density, g/ml
7.0±1 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
<100 Viscosity, cPs at 20 °C
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
عنوان: Biocide (میکروب­کش) کاربردها: 1050 به طور گسترده­ای به منظور مهار رشد جلبک­ها، باکتری­ها و قار­چها در جریانهای آبی مورد استفاده در صنایع مختلف کاربرد دارد. Tachem 1050 در هر دو محیط اسیدی و قلیایی عملکرد موثری دارد. Tachem 1050 بویژه در برابر باکتری­های کاهش دهنده سولفات (SRB) در فرآیند بازیابی نفت مانند تصفیه آب تزریقی، سیستم­های جانبی و خطوط لوله حفاظت و ذخیره­سازی کاربرد دارد.
 • این محصول رشد میکروبی را در سیستم­های بازیابی نفت، بسیستم­های آبی خنک­کننده دوار (recirculating cooling waters) و فرآیند تولید کاغذ (در صنایع غیر غذایی) مهار می­کند.
 • به عنوان باکتری­کش در برابر طیف وسیعی از باکتری­ها بویژه باکتری­های کاهش­دهنده سولفات (SRB)، جلبک­ها (آبی-سبز، سبز و انواع دیگر مانند زرد-سبز، قهوه­ای و خردلی) کاربرد دارد.
 • با هر نسبتی با انواع آب­ها مانند آب دریا امتزاج­پذیر است
 • بدون نیاز به حلال آلی در حلال­های آبی فرموله می­شود
 • پایداری شیمیایی بالا و سازگاری خوب با بیشتر مواد شیمیایی تصفیه آب
حفاظت و نگهداری: هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود. خواص ویژه:  
Colorless liquid Appearance at 25 °C
1.03 ± 0.02 Density, g/ml
7.0±1 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
>94 Flash Point, PMCC1, °C
Soluble in Water Solubility
دانلود کاتالوگ

عنوان: نگهدارنده/میکروب­کش

کاربردها:

Tachem 1070 به طور عمده به عنوان نگهدارنده محصولات پاک­کننده­ و جلادهنده­ کاربرد دارد. همچنین به طور گسترده در محصولات شوینده مانند مایع لباسشویی، نرم­کننده­ حوله و لباس، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی و صابون­ها کاربرد دارد.

مزایای استفاده از tachem 1070 شامل موارد زیر است:

 • مقدار مصرفی کم
 • فعالیت گسترده در زمینه­های مختلف
 • به راحتی به صورت محلول­های آبی فرموله می­شود.
 • صرف نظر از ماهیت یونی سورفکتانت­ها و امولسیفایرها، سازگاری خوبی با این دسته از مواد دارد.
 • در طیف وسیعی از pH عملکرد موثری دارد.
 • بدون ایجاد رنگ و بو به راحتی در محصولات شوینده خانگی استفاده می­شود.
 • این محصول غیر سمی بدون ایجاد اشتعال و ایمن است.
 • این محصول زیست تخریب­پذیر است و محصولات جانبی خطرناک در طبیعت به جا نمیگذارد.

Tachem 1070 به هر نسبتی در آب و همچنین الکل­ها و گلایکول­ها با جرم مولکولی کم حل می­شود و انحلال­پذیری پایینی را در هیدروکربن­ها دارد.

حفاظت و نگهداری:

هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود.

Tachem 1070 بایستی در ای سرد و خشک در دمای بین °C 47-10 دور از یخ­زدگی نگهداری شود.

خواص ویژه:

Clear liquidAppearance at 25 °C
1.02Density, g/ml
3.5±1pH (as is)
MildOdor

دانلود کاتالوگ

عنوان: میکروب­کش (biocide) کاربردها:  Tachem 1080 به عنوان میکروب­کش (با عملکرد سریع) طیف وسیعی از باکتری­ها مانند باکتری­های گرم- مثبت و گرم- منفی، جلبک­ها، مخمرها و انواع باکتری­های بی­هوازی به کار می­رود. Tachem 1080 در غلظت کم و زمان کوتاه به منظور از بین بردن بایو فیلم ایجاد شده توسط میکرو ارگانیسم­ها موثر است. Tachem 1080 در سیستم­ها و آب­های خنک­کننده صنعتی به عنوان میکروب­کش کاربرد دارد. عملکرد سریع این دسته از محصولات آنها را قادر می­سازد که در حداقل زمان ممکن سولفیدها و سایر ترکیبات ارگانیک را اکسید کند و با کاهش میزان سولفید و سایر باکتری­های ایجاد شده در محیط اسیدی، منجر به افزایش کیفیت آب تصفیه شده می­شود. Tachem 1080 در رنج وسیع دمایی به عنوان عامل حذف­کننده رسوب در دهانه چاه­ کاربرد دارد. همچنین فعالیت بیوشیمیایی این محصول تحت تاثیر pH و سختی آب قرار نمی­گیرد. Tachem 1080 سازگاری خوبی با سایر مواد شیمیایی به­کار رفته در سیستم­های صنعتی دارد. حفاظت و نگهداری: هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود. Tachem 1080 بایستی در جای سرد و خشک در دمای کمتر از °C 40 دور از یخ­زدگی نگهداری شود. خواص ویژه:
Clear colorless liquid Appearance at 25 °C
0.93±0.05 Density, g/ml
<2.0 pH (as is)
Soluble in water Solubility
N/A decomposes before boil Boiling Point, °C
>116 Flash Point, PMCC1, °C
دانلود کاتالوگ

Tachem 2000 serie

 • ویژگی­ها
Thachem 2010 یک بازدارنده خوردگی ارگانیک محلول در آب/دیسپرس در نفت است. زمانی که خطوط نفتی دارای درصد بالایی از آب است،  به کار گیری یک بازدارنده خوردگی محلول در آب بهترین گزینه است. این محصول به منظور استفاده در خطوط لوله نفتی و تجهیزات تولید در سیستم­ های فرآیند نفت کاربرد دارد. Thachem 2010 بر پایه ترکیبی از نمک ­های ایمیدازولین است که منجر به تشکیل یک فیلم پایدار و موثر در سطح لوله ­های نفتی و سطح تجهیزات می­ شود. این محصول حاوی ترکیبات جدید از جمله سورفکتانت ­های بر پایه آمین است که میزان انحلال در آب را افزایش می­ دهد. Thachem 2010 همچنین به عنوان بازدارنده خوردگی در برابر گازهای کربن دی ­اکسید (CO2) ، دی­ هیدروزن سولفید (H2S) و سیستم­ های خورنده حاوی مقادیر بالای آب عمل می­ کند. از مزایای استفاده از این محصول می­توان به Flash point بالا و زیست ­تخریب­پذیری آن اشاره کرد.
 • موارد مهم
Thachem 2010 بایستی به طور مداوم و به صورت مستقیم به خطوط تزریق شود یا می­ تواند از قبل با آب تازه رقیق شود و سپس به جریان مایع تزریق شود. موثرترین مقدار مورد استفاده بایستی با استفاده از تست­ های میدانی یا روش­ های آزمایشگاهی تعیین شود اما میزان مصرفی در کل مایع معادل 10-20ppm توصیه شده است.
 • حفاظت و نگهداری
در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته و به دور از یخ زدگی یا حرارت بالا نگهداری شود.
Brownish liquid Appearance at 25 °C
1±0.03 Density, g/ml
7.0±1 pH (as is)
NA Flash Point, PMCC,0C
Soluble in water and alcohols Solubility
دانلود کاتالوگ
 • ویژگی­ها
بازدارنده خوردگی Thachem 2020 حاوی معرف­ های تشکیل دهنده فیلم در سطح فلز، اکسیژن زدا و دیسپرسانت ­های بیولوژیکی است. منجر به حفاظت عالی از خوردگی در سطح داخلی فلز در طول تست­های هیدرواستاتیک خطوط لوله، کشتی­ها، دیگهای بخار و ….می ­شود. مقادیر عظیمی از رودخانه ­ها، زمین و آب دریا در طول تست­ های هیدرواستاتیک ساکن نگه داشته می­ شوند. این آب ­ها ممکن است به انواع باکتری ­ها، جلبک­ ها، قارچ ­ها و همچنین اکسیژن محلول و مواد معدنی آلوده شود. باکتری ­ها و اکسیژن محلول به شدت مکانیسم خوردگی فلزات را تسریع می­ کنند. Thachem 2020 حاوی معرف ­های تشکیل دهنده فیلم پایدار در سطح فلز، اکسیژن زدا و دیسپرسانت­های بیولوژیکی است و به طور موثر خوردگی ناشی از اکسیژن محلول، باکتری ­ها و سایر مواد معدنی را کاهش می ­دهد.
 • موارد مهم
Thachem 2020 بایستی به طور مداوم و به صورت مستقیم به خطوط تزریق شود یا می­ تواند از قبل با آب تازه رقیق شود و سپس به جریان مایع تزریق شود. از تجربه میدان، میزان به کار رفته به منظور حفاظت کامل در برابر خوردگی بیولوژیکی معادل 1000-2000ppm است.
 • حفاظت و نگهداری
در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته و به دور از یخ زدگی یا حرارت بالا نگهداری شود.
Yellow to light Brownish Clear Liquid Appearance at 25 °C
1.05±0.03 Density, g/ml
5.0±1 pH (as is)
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
 • ویژگی­ها
مزایای شیمیایی و فیزیکی Thachem 2030 شامل موارد زیر است:
 • صرفه جویی در هزینه اجزای اسیدی
 • کاهش تخریب میکروبی
Thachem 2030 حاوی آمین ­ها به منظور خنثی ­سازی آلاینده­ های اسیدی از جمله محصولات جانبی ناشی از رشد میکروبی، اکسیداسیون و … است. به این منظور به اغلب به صورت قلیایی ذخیره می­ شود. Thachem 2030 به صورت مخلوط با آب سخت و نرم و همچنین الکل و استون در همه ابعاد استفاده می­ شود. این بازدارنده خوردگی در بنزن و نفت نامحلول است. Thachem 2030 با سیستم ­های آنیونی، کاتیونی و غیر یونی در گستره pH=8-12  سازگار است. این محصول در pH<5   و در pH>10 در حضور پراکسید هیدروژن فعالیت کمتری از خود نشان می­ دهد.
 • موارد مهم
0.04-0.2% برای خطوط لوله گاز و .water based-metal working fluids به منظور بهتر نتیجه گرفتن، سیستم قبل از افزایش water-metal working fluid تمیز شود. 500-1000ppm برای گل حفاری و مایعات تعمیر و تکمیل.
 • حفاظت و نگهداری
در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. Thachem 2030 بهتر است در ظروف کاملا در بسته در دماهای بین 10 تا 47 درجه  در هوای سرد و خشک به دور از یخ زدگی نگهداری شود.  
Clear liquid Appearance at 25 °C
1.15 Density, g/ml
10.5±1 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
>94 Flash Point, PMCC1, °C
دانلود کاتالوگ
 • ویژگی­ها
بازدارنده خوردگی اسیدی بازدارنده­ های اسیدی به طور گسترده در سیستمهای تمیزکننده (plant cleaning) و به صورت دوره­ ای در سیستم های اسیدشویی استفاده می ­شوند. این بازدارنده ضمن به حداکثر رساندن میزان پاک ­کنندگی، میزان خوردگی ناشی از اسید را به حداقل می ­رساند. در fracturing و فرمول های اسیدی شده نفتی، هیدروکلریک اسید به منظور انحلال رسوب­ های نامطلوب کربنات که با نفت در حال عبور از لوله  یا حین شکل گیری خودش روبه رو می ­شود، استفاده می ­شود. خطوط ­های لوله بایستی در حین این عملیات از خوردگی ناشی از نفوذ اسید یا عوامل خورنده در دما و فشار بالا محافظت شود. استفاده از این محصول آسان است. به شکل مایع، محلول در اسید و بدون تشکیل رسوب هنگامی که محلول ایستا است، به کار می ­رود. Thachem 2050 از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و حفاظت قابل اعتمادی در گستره وسیع دمایی از خود نشان می دهد. Thachem 2050 با اسید مخلوط شده و علاوه بر این که به عنوان پاک کننده کاربرد دارد، خوردگی ناشی از حضور اسید را به تعویق می­ اندازد.
 • موارد مهم
0.25% از thachem 2050 در 15% از هیدروکلریک اسیدها. سه کاربرد مهم thachem 2050 :
 • اسیدهای ترش (acid pickling)
 • سیستم های تمیزکننده ( plant cleaning)
 • سیستم های اسیدی شده نفتی (Oilwell acidizing)
نگهداری و حمل و نقل: در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. Thachem 2050 در ظروف مهر و موم شده در محیط سرد و خشک استفاده شود.  
Amber Liquid Appearance at 25 °C
1.04±0.05 Density, g/ml
7.0±1 pH (as is)
>94 Flash Point, PMCC,0C
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
 • بازدارنده خوردگی
Thachem 2060 با تشکیل کمپلکس با آهن در سطح فلز، مانع از خوردگی آندی در محیط­ های بازی و خنثی در حضور گونه­ های اکسنده مانند اکسیژن می ­شود. Thachem 2060 با تشکیل نمک­ های پایدار روی (Zn)  درسطح فلز مانع از خوردگی کاتدی و تشکیل حفره و پیت در سطح فلز می ­شود. Thachem 2060 همچنین به عنوان بازدارنده مس و آلیاژهای مس عمل می­کند و مانع از خوردگی ناشی از نشانش الکتروشیمیایی مس در سطح کربن استیل می­شود. Thachem 2060 منجر به افزایش تشکیل رسوب کلسیم کربنات می ­شود و ساختار بلوری آن را تغییر می­دهد تا یک مایع بدون چسبندگی با رسوب­ های میکرو و اکسیدهای آهن پراکنده (دیسپرس) ایجاد شود. Thachem 2060 یک فرمول ترکیبی از مولیبدات، مشتقات فسفر، ترکیبات کربوکسیلات و نمک­ های روی است. Thachem 2060 در مدارهای چرخشی، cooling towers، سسیتم ­های تغذیه شده با مواد معدنی، آبهای سخت و نرم با دمای بالا کاربرد دارد.
 • موارد مهم
Thachem 2060 به صورت مستقیم یا به صورت رقیق شده تا غلظت­ های بیشتر از 15%، در سیستم از طریق dosing pump forcing و the circulation pump suction of تزریق می­ شود. 300mg/L آب در حال گردش طی 10 روز برای شروع. 100  تا 150mg/L آب در حال گردش باید حفظ شود. غلظت thachem 2060 از روش تست 8040 با عنوان PHOSPHOROUSE REACTIVE (HACH Apparatus) به منظور تعیین فسفات کل استفاده می ­شود.  
Yellow to light brown liquid Appearance at 25 °C
1.35±0.05 Density, g/ml
13.0±0.5 pH (as is)
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
 • ویژگی­ها
بازدارنده خوردگی Thachem 2080 یک بازدارنده خوردگی و رسوب بر پایه نیتریت است که فرموله شده و به صورت ویژه در سیستم های خنک کننده بسته (closed-loop cooling systems) به کار می ­رود. Thachem 2080 با استفاده از ترکیبات بر پایه نیتریت یا ترکیبات مشابه، به منظور حفاظت از خوردگی کاتدی و آندی فلزات استیل، مس، برنج و آهن در آب های معدنی یا نرم به کار می­ رود. Thachem 2080 می­ تواند به هر دو صورت مستقیم یا رقیق شده با استفاده از (dosing pump) و خط مکش پمپ دوار(circulating pump) تزریق شود. مخازن نگهداری، دستگاه­ های به کار رفته مانند dosing pump، قسمت­ های تزریق و قطعات تزریق باید از جنس S.S.316 یا 304 – PVC- PP- PE; لاستیک طبیعی و مصنوعی باشد.
 • موارد مهم
1-1.5 kg/m3 بایستی به آب در حال گردش که مقدار یون کلرید کمتر از 300ppm است، اضافه شود. در صورتی که غلظت یون کلرید بیشتر از 300ppm باشد از 2-2.5 kg/m3 استفاده می­ شود.
 • حفاظت و نگهداری
در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. Thachem 2080 در ظروف مهر و موم شده در محیط سرد و خشک استفاده شود.
Purple liquid Appearance at 25 °C
1.25±0.05 Density, g/ml
11.0±1 pH (as is)
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ

Tachem 3000 serie

 • ویژگی­ها

حذف کننده گاز H2S (HYDROGEN SULFIDE SCAVENGER)

گاز هیدروژن سولفید یک گاز سمی است که در غلظت­های بالا مرگبار و خطرناک و در غلظت­های متوسط تهدیدی جدی برای سلامتی است. H2S منجر به خوردگی شدید آهن و فرسایش شدید و همچنین تشکیل رسوب سولفید آهن می­شود که منجر به بسته شدن لوله­ها می­شود.

Thachem 3010 به طور موثر منجر به حذف هیدروژن سولفید از سیستم­های شیرین سازی جریان نفت و گاز به کار می­رود. این محصول همچنین در خطوط جریان (flow line) و برج حباب (bubble tower) کاربرد دارد.

Thachem 3050 به نسبت­های مختلف در آب سخت و نرم حل می­شود. این محصول منجر به خوردگی ترکیبات فلزی نمی­شود.

 • موارد مهم

میزان Thachem3010 مورد نیاز در هر سیستم وابسته به میزان  H2Sموجود در سیستم است. به منظور حذف 10ppm از گاز H2S از میزان 28.5ppm محصول Thachem 3010 استفاده می­شود. مقدار 3ppm از Thachem 3010 به ازای هر 0.8-1.2ppm سولفیت استفاده می­شود.

 • حفاظت و نگهداری
 • در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته در جای خنک و دور از معرف­های اکسنده و اسیدی نگهداری شود.
Clear transparent to light yellow liquid LiquidAppearance at 25 °C
1.10±0.05Density, g/ml
4.0±1.0pH (as is)
95.0±5.0Boiling Point, °C
Very pungentOdor
Soluble in waterSolubility
 
دانلود کاتالوگ
  • ویژگی­ها

  اکسیژن زدا (H2S SCAVENGER)

  Thachem 3020 می­تواند در pHهای مختلف اسیدی، بازی و خنثی موثر واقع شود در حالی که تعدادی از H2S SCAVENGERS تنها در شرایط بازی پایدار و موثر واقع می­شوند. در صورتی که فرمول اسیدی باشد، از تشکیل رسوب کربنات در سیستم اجتناب می­شود. همچنین Thachem3020 می­تواند به صورت فرمول اسیدی، منجر به حذف H2S به هر میزانی در سیستم می­شود.

  Thachem3020 زیست­تخریب­پذیر است. استفاده از Thachem 3020 تا غلظت 1000ppm منجر به نابودی چلبک­های فعال در خروجی فاضلاب کارخانه­ها نمی­شود از این رو Thachem 3020 برای موجودات آبزی مانند جلبک­ها و ماهی­ها سمی و مضر نیست. ضریب پایین اکتانول/آب مانع از انباشت یا تجمع زیستی در بدن موجودات زنده می­شود.

  Thachem3020 به هر نسبتی در آب سخت و نرم حل می­شود. این ترکیب منجر به تشدید خوردگی فلزات نمی­شود.

  • موارد مهم

  میزان Thachem3020 مورد نیاز در هر سیستم وابسته به میزان  H2Sموجود در سیستم است. به منظور حذف 10ppm از H2S در سیستم میزان 45ppm از Thachem3020 استفاده می­شود. نسبت معمول  4.5ppmاز Thachem3020 به ازای 0.8-1.2ppm از سولفیت است.

  • حفاظت و نگهداری

  در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته در جای خنک و دور از معرف­های اکسنده و اسیدی نگهداری شود. این از طریق پوست جذب می­شود و سمی است ممکن است باعث سوزش شدید پوست و خوردگی فلز آلومنیوم شود.

Clear yellow liquidAppearance at 25 °C
1.1±0.05Density, g/ml
3.0±1.0pH (as is)
PungentOdor
Soluble in waterSolubility
 
دانلود کاتالوگ
  • ویژگی­ها
  حذف کننده هیدروژن سولفید (HYDROGEN SULPHIDE SCAVENGER) Thachem 3040 منجر به حذف موثر، سریع و ایمن هیدروژن سولفید از سیستم­ها می­شود. خواص این ماده منجر به افزایش زمان نگهداری مواد شده و خوردگی تجهیزات را تا حد زیادی کاهش می­دهد. thachem 3040 منجر به حذف موثر هیدروژن سولفید از سیستم­های بر پایه آب می­شود و H2S را پس از جذب تبدیل به یک محصول جامد بی­خطر می­کند که به عنوان بازدارنده خوردگی عمل می­کند. Thachem3040 به حفاظت و نگهداری تجهیزات گران قیمت حفاری کمک می­کند. این محصول تولید گازهای خورنده را در پروسه حفاری به تعویق می­اندازد. محصولات جانبی واکنش H2S با Thachem 3040 محلول در آب است و از طریق آب از سیستم حذف می­شود. مزایای استفاده از thachem 3040 :
  • شروع یک واکنش سریع و برگشت­ناپذیر به منظور حذف H2S بدون تاثیر برکیفیت نفت، گاز و سوخت
  • بهبود ایمنی اشخاص
  • کاهش پتانسیل خوردگی در تهیزات و خطوط لوله
  • حفظ یکپارچگی و کاهش هزینه تجهیزات، نگهداری و جایگزینی
  • ضمانت مشخصات نفت
  • بهبود کیفیت تولید
  • موارد مهم
  مقدار Thachem 3040 مورد نیاز وابسته به غلظت H2S در سیستم و حجم سیال و گاز مورد نظر است. به طور معمول به ازای هر ppm از گاز H2S از 0.014 kg تا 0.028kg از Thachem 3040 استفاده می­شود. مقدار عنوان شده بر اساس تست­های میدانی پیشنهاد شده است.
  • حفاظت و نگهداری
  در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته و به دور از یخ زدگی یا حرارت بالا نگهداری شود. در صورتی که به صورت محلول در متانول استفاده می­شود از یخ زدگی در دماهای کمتر از صفر درجه جلوگیری شود.
Clear yellow to light amber liquid Appearance at 25 °C
1.10±0.05 Density, g/ml
9.0±1.0 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
mild Odor
>80 Flash Point, PMCC1, 0C
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
  • ویژگی­ها
  OXYGEN SCAVENGER (حذف کننده اکسیژن) Thachem 3050 آمونیوم بی­سولفیت بسیار خالص است. thachem 3050 مهم­ترین محلول آبی بی­سولفیت­ها است. Thachem 3050 در فرآیند کود دهی، تصفیه آب، به عنوان یک عامل سفید کننده برای خمیر کاغذ، پنبه و پشم کاربرد دارد. شایع­ترین کاربرد این محصول، استفاده از آن به عنوان اکسیژن زدا در صنعت نفت و گاز برای تجهیزات تزریق آب دریا، تست­های هیدرولیکی و شبیه سازی اسید است. ماهیت کاهنده آمونیوم بی­سولفیت و سولفونه بودن این ترکیب باعث ایجاد کاربردهای متعدد در این ترکیب می­شود. این ماده منجر به حذف موثر اکسیژن محلول در پساب و لوله­ها می­شود. آمونیوم بی­سولفیت به طور متدوال در آب رودخانه­ها و آب آشامیدنی به دلیل پایداری در جو، استفاده می­شود (به صورت محلول در مخازن ذخیره سازی، اکسیژن را از هوا جذب نخواهد کرد و سرعت واکنش آن با اکسیژن محلول نسبتا کامل است). Thachem 3050 به نسبت­های مختلف در آب سخت و نرم حل می­شود. این عامل کاهنده، در اتر، بنزن، کلروفرم و نفت غیر قابل حل است. این محصول منجر به خوردگی ترکیبات فلزی نمی­شود.
  • موارد مهم
  به منظور حذف موثر اکسیژن به میزان 100-300ppm به سیالات حفاری اضافه می­شود. 60ppm از محلول 65% آمونیوم بی­سولفیت به منظور کاهش غلظت اکسیژن محلول در آب از 9ppm به 50ppb مورد نیاز است.
  • حفاظت و نگهداری
  در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته در جای خنک و دور از معرف­های اکسنده و اسیدی نگهداری شود. این از طریق پوست جذب می­شود و سمی است ممکن است باعث سوزش شدید پوست و خوردگی فلز آلومنیوم شود.
Clear yellow liquid Appearance at 25 °C
1.3 min Density, g/ml
4.0±1.0 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
65±5 Active content w/w%
Very pungent Odor
Soluble in water Solubility
دانلود کاتالوگ
  • ویژگی­ها
  REDUCING AGENT/OXYGEN SCAVENGER Thachem 3060 یک معرف کاهنده مایع است. محلول مایع آن دارای رنگ­های متنوعی در دمای اتاق است. این ماده در سیستم­های تصفیه آب، صنعت کاغذسازی، در صنعت عکاسی و صنایع مختلف دیگر و به عنوان سفیدکننده استفاده می­شود. Thachem 3060 همچنین می­تواند در تصفیه گاز به منظور حذف گوگرد تری اکسید (SO3) استفاده شود. Thachem 3060 همچنین می­تواند در ساخت سایر مواد شیمیایی استفاده شود. Thachem 3060 به هر نسبتی در آب سخت و نرم حل می­شود. کاربردهای Thachem 3060:
  • در فرآیند کلرزدایی در فاضلاب شهری، تهیه خمیر کاغذ و تصفیه آب گیاهان
  • اکسیژن زدایی
  • تصفیه آب بویلر
  • نگهدارنده در فرآیند توسعه عکس
  • افزودنی مواد غذایی
  • سولفوزدایی جریان گاز
  • عامل کاهش دهنده خفیف در سنتز آلی
  • حذف موثر یون کلر وید، کرومونیوم تری­اکسید و پرمنگنات پتاسیم
  • موارد مهم
  مقدار بالای سولفیت، 100-300ppm (excess) به منظور حذف موثر اکسیژن از سیالات گل حفاری. 90ppm از tachem 3060 به منظور کاهش غلظت اکسیژن در آب از 9ppm تا 50ppb مورد نیاز است.
  • حفاظت و نگهداری
  در هنگام استفاده از دستکش، لباس محافظ،عینک ایمنی و محافظ استفاده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست به مدت طولانی خودداری شود. در صورت تماس با پوست با آب فراوان شسته شود. در ظروف در بسته و به دور از یخ زدگی یا حرارت بالا نگهداری شود(دمای بین 10 تا 47 درجه سانتی­گراد). این ماده غیر قابل اشتعال و سمی است ممکن است باعث سوزش شدید پوست و خوردگی فلز آلومنیوم شود.
pale yellow liquid Appearance at 25 °C
1.33±0.05 Density, g/ml
3.5±1 pH (as is)
104±5 Boiling Point, °C
NA Flash Point, PMCC1, 0C
دانلود کاتالوگ

Tachem 4000 serie

 • HEDP.Na4 METHYLENE PHOSPHONATE

  Thachem 4010 به عنوان یک عامل تقویت کننده کارایی مواد شوینده به کار می­ رود. استفاده از این ماده مزایای تکنیکی بسیاری را به همراه دارد که شامل موارد زیر است:

  • کاربرد این ماده فعالیت پروتئولیتیک و پایداری آنزیم ­های پروتئاز در شوینده­ های مایع را به شدت بالا می­­ برد. این نوع عملکرد محصول Thachem 4010 توسط کمپانی Henkel Ag & Co. Kgaa تایید شده است.
  • سایر آنزیم ­های عمومی که به طور مشابه فعال تر و پایدارتر هستند توسط فسفونات ­ها به منظور جلوگیری از مسمومیت و یا تخریب فلزات سنگین محافظت می­ شوند.
  • در صورتی که در فرمول شوینده ­ها از فسفونات­ ها استفاده شود ادعای عدم آسیب رسیدن به بدنه ماشین لباسشویی کاملا درست است. فسفونات­ ها به عنوان بازدارنده خوردگی شناخته شده­ اند.
  • حذف لکه ­های سخت به راحتی امکان­ پذیر نیست، مگر با استفاده از نمک فسفونات ­ها. لکه­ های خون و چای لکه ­های سختی هستند.
  • یک مشکل قدیمی برای محصولات سفیدکننده مایع (جذب آب و تخریب) با استفاده از نمک فسفونات­ ها HEDP تا حد زیادی کنترل می­شود.
  • بر خلاف EDTA، فسفونات­ ها نه تنها دارای خواص پیچیده هستند، بلکه کارایی آن­ها بر اساس پراکنگی­شان (مهار رشد کریستال) است.
  • فسفونات ­ها همچنین پایداری محصول را از طریق پیشگیری از تخریب کاتالیزوری سفید کننده ­ها (optical brightener)، معرف­ های رنگی و اسانس ­ها (coloring agents, perfumes) را در حضور یون­ های فلزی، بهبود می­بخشند.
  • حفاظت و نگهداری

  هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود.

Colorless to light yellow transparent liquid liquid LiquidAppearance at 25 °C
1.25±0.05Density, g/ml
11.0±1.0pH (as is)
20-60Viscosity (20 °C)
20 maxFe, mg/L
0.02 maxChloride (as Cl-) %
 
دانلود کاتالوگ
 •  

  HEDP.Na2 METHYLENE PHOSPHONATE

  Thachem 4012 به عنوان یک عامل تقویت کننده مواد شوینده استفاده می ­شود.

  • فعالیت پروتئولیتیک و توانایی ذخیره پایدار آنزیم پروتئاز این ماده در شوینده­ های مایع حاوی فسفونات، توسط شرکت هنکل آلمان تایید شده است.
  • سایر آنزیم ­های عمومی نیز در حضور فسفونات­ها به همین اندازه پایدار هستند و در حضور فسفونات ­ها از مسمومیت با فلزات سنگین در امان می­ مانند.
  • همنچنین در صورت استفاده از فسفونات­ ها در فرمول مواد شوینده میزان آسیب به بدنه فلزی ماشین لباسشویی به حداقل می ­رسد.
  • فسفونات­ ها علاوه بر افزایش چشمگیر قدرت شویندگی به عنوان مواد ضدخوردگی نیز کاربرد دارند.
  • مشکل عمده محصولات سفید کننده مایع (متورم شدن و تخریب) در حضور HEDP از بین می­ رود.
  • برخلاف EDTA فسفونات­ ها علاوه بر تشکیل کمپلکس خواص دیسپرس­ کنندگی بالایی دارند و مانع رشد کریستال ­ها می ­شوند.
  • فسفونات­ ها از طریق پیشگیری از تخریب کاتالیزوری optical brighteners، معرف­ های رنگی و اسانس­ ها منجر به افزایش پایداری محصول می­ شوند.
  • حفاظت و نگهداری

  هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود.

  خواص ویژه:  

Colorless to light yellow transparent liquidAppearance at 25 °C
1.20±0.05Density, g/ml
5.0±1.0pH (as is)
20-60Viscosity (20 °C)
20 maxFe, mg/L
0.02 maxChloride (as Cl-)%
 
دانلود کاتالوگ
 •  HEDP.Na3 METHYLENE PHOSPHONATE

  Thachem 4013 به عنوان یک عامل تقویت کننده کارایی مواد شوینده به کار می ­رود. استفاده از این ماده مزایای تکنیکی بسیاری را به همراه دارد که شامل موارد زیر است:

  • کاربرد این ماده فعالیت پروتئولیتیک و پایداری آنزیم ­های پروتئاز در شوینده­ های مایع را به شدت بالا می­­ برد. این نوع عملکرد محصول Thachem 4013 توسط کمپانی Henkel Ag & Co. Kgaa تایید شده است.
  • سایر آنزیم­ های عمومی که به طور مشابه فعال تر و پایدارتر هستند توسط فسفونات­ ها به منظور جلوگیری از مسمومیت و یا تخریب فلزات سنگین محافظت می­ شوند.
  • در صورتی که در فرمول شوینده­ ها از فسفونات­ ها استفاده شود ادعای عدم آسیب رسیدن به بدنه ماشین لباسشویی کاملا درست است. فسفونات­ ها به عنوان بازدارنده خوردگی شناخته شده­ اند.
  • حذف لکه­ های سخت به راحتی امکان­ پذیر نیست، مگر با استفاده از نمک فسفونا ت­ها. لکه­ های خون و چای لکه ­های سختی هستند.
  • یک مشکل قدیمی برای محصولات سفیدکننده مایع (جذب آب و تخریب) با استفاده از نمک فسفونات ­ها HEDP تا حد زیادی کنترل می­شود.
  • بر خلاف EDTA، فسفونات­ ها نه تنها دارای خواص پیچیده هستند، بلکه کارایی آن­ها بر اساس پراکنگی­شان (مهار رشد کریستال) است.
  • فسفونات­ ها همچنین پایداری محصول را از طریق پیشگیری از تخریب کاتالیزوری سفید کننده­ ها (optical brightener)، معرف­ های رنگی و اسانس­ ها (coloring agents, perfumes) را در حضور یون­های فلزی، بهبود می­بخشند.
  • حفاظت و نگهداری

  هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود.

  • خواص ویژه
Colorless to light yellow transparent liquid liquidAppearance at 25 °C
1.25±0.05Density, g/ml
7.0±1.0pH (as is)
20-60Viscosity (20 °C)
20 maxFe, mg/L
0.02 maxChloride (as Cl-)%
 
دانلود کاتالوگ
 •  

  HIGH pH POLYCARBOXYLATE

  Thachem 4020 یک بازدارنده رسوب و عامل پراکنده ­ساز (dispersing agent) است که می­ تواند به عنوان عامل شوینده (washing agent) در مواد شوینده (کمک سازنده) و یا به عنوان بازدارنده رسوب در آ­ب های در حال گردش سرد و گرم و بازیافت نفت خام/ گاز طبیعی استفاده شود.

  همچنین این محصول می­ تواند به عنوان عامل پراکنده ساز در رنگ­ ها و پرکننده ­ها (fillers) استفاده شود.

  به کار گیری Thachem 4020 مانع از رشد کریستال ­ها شده یا تشکیل آن را به تعویق می­ اندازد چرا که یون ها به راحتی از محلول آبی نمی­ توانند وارد شبکه کریستالی شوند. بنابراین حضور پلیمرها منجر به نوع دیگری از مورفولوژی کریستال ها می ­شود.

  کریستال­ های جدید بر روی زنجیره پلیمری تشکیل می ­شود به طوری که در نهایت تعداد زیادی از کریستال­ های کوچک تشکیل می­ شود که می­ توانند با یکدیگر جا به جا شوند که توسط مولکول­ های پلی­آسپارتیک اسید جدا شده است.

  این مجموعه کریستال­ ها خواص متفاوتی با کریستال ­های بزرگ دارند.

  Thachem 4010 به هر نسبتی در آب سخت، نرم و همچنین الکل و استون حل می ­شود.

  • موارد مهم

  ثابت پایداری تمام کمپلکس ­های کی­لیت شده با کاتیون ­های فلزی در محلول آبی با یک قدرت یونی ثابت 0.1mol/L مطالعه شده است. توانایی تشکیل کمپلکس قوی Thachem 4020 با انواع یون ­های آهن گزارش شده است. این اثر منجر به کاربرد گسترده thachem 4020 به عنوان عامل پراکنده ساز در مواد شوینده لباسشویی شده است. غیر فعال­سازی آهن به  دلیل ایجاد تداخل در عملکرد سفید­کننده­ ها ضروری است.

  • حفاظت و نگهداری

  هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس با پوست، چشم و بینی اجتناب شود.

  • خواص ویژه
Orange to brown aqueous solutionAppearance at 25 °C
1.30±0.05Density, g/ml
10.0±1.0pH (as is)
100Boiling Point, °C
20-60Viscosity (20 °C)
 
دانلود کاتالوگ

Tachem 5000 serie

  FLOCCULANT TACHEM 5010 PAC نوعی از فلوکولانت ماکرومولکول معدنی (غیر آلی) است. این محصول به دلیل داشتن پل­ های یون هیدروکسیل و حضور آنیون­ های چند ظرفیتی در ساختار خود به عنوان یک ماکروملکول بزرگ با خواص بالای الکتریکی محسوب می­ شود. این محصول در رنج وسیعی از pH=5-9، در بهترین حالت  pH=6.5-7.6 به کار می­ رود. کاربرد این ماده شامل موارد زیر است:
 • تصفیه آب رودخانه ، آب دریاچه و آب زیرزمینی.
 • تصفیه آب صنعتی و بازیافت آب صنعتی.
 • تصفیه فاضلاب.
 • – احیای زغال سنگ از زباله های شستشوی زغال سنگ و کائولن موجود در آن در صنعت سرامیک
 • استحکام سیمان ، و قالب گیری
 • پالایش دارویی ، گلیسیرین و شکر
 • حامل کاتالیزور
 • چسب کاغذی
TACHEM 5010  به هر میزانی در آب سرد و گرم حل می­شود.
 • حفاظت و نگهداری
دستکش ، لباس محافظ ،عینک ایمنی و محافظ صورت هنگام دست زدن باید پوشیده شود. از تماس با چشم، بینی و پوست در طولانی مدت خودداری شود. در ظرف ­های مهر و موم شده، دور از گرمای زیاد و یخ ­زدگی نگهداری شود.
 • خواص ویژه
Transparent yellow liquid Appearance at 25 °C
1.25±0.05 Density, g/ml
3.5-5.0 pH (as is)
100 Boiling Point, °C
10±1.0 Al2O3
45-80 Basicity,%
دانلود کاتالوگ

Tachem 6000 serie

 

Water soluble demulsifier

Tachem 6010 ترکیبی از سورفکتانت­ های آلی است که به صورت محلول در آب و نفت به عنوان تعلیق شکن امولسیون آب در نفت یا نفت در آب کاربرد دارد.

Tachem 6010 منجر به ناپایداری ناحیه مرز فازی نفت/آب در اطراف قطرات آب می­شود و از این طریق به تجمع و بزرگتر شدن قطرات آب موجود در نفت و جداسازی موثر آب از نفت خام کمک می­ کند.

Tachem 6010 به عنوان یک تعلیق شکن سازگار با محیط زیست، در دمای اتاق و به صورت سازگار با سایر ترکیبات شیمیایی محلول در نفت یا آب کاربرد دارد.

Tachem 6010 عملکرد سریع و موثری به عنوان تعلیق شکن امولسیون آب در نفت یا نفت در آب دارد. آب جداشده توسط این دمولسیفایر، کاملا شفاف با کمترین محتوی نمک (حداقل BS&W) است.

مزایای محصول tachem 6010  :

 • این محصول به میزان قابل توجهی در آب حل شده و به عنوان تعلیق شکن موثر امولسیون آب در نفت یا نفت در آب کاربرد دارد.
 • flash point مسئله ساز نیست.
 • نمک موجود در نفت را به راحتی جدا می­کند.
 • آب جدا شده توسط این محصول شفاف و با کمترین محتوای نمک است.

حفاظت و نگهداری

در هنگام استفاده از لباس محافظ، عینک ایمنی و دستکش استفاده شود. از تماس با پوست و چشم اجتناب کنید.


خواص ویژه:

Yellow to light brown clear liquidAppearance at 25 °C
1.02±0.02Density, g/ml
Crude oil, water, methanol, ethanolSolubility
 
دانلود کاتالوگ

 

Oil soluble demulsifier

ویژگی­ها

Tachem 6020 به عنوان تعلیق شکن امولسیون آب در نفت کاربرد دارد و به عنوان dropper، treater (به هم پیوستن قطرات آب موود در نفت) و desalter (جداکننده نمک موجود در نفت) عملکرد مناسبی دارد.

Tachem 6020 به عنوان یک ترکیب آلی فرموله شده به صورت دیسپرس در آب و محلول در حلال­های آلی مانند زایلن، تولوئن ، حلال آروماتیک و نفت به منظور جداسازی موثر آب موجود در نفت و یا نفت باقی مانده در آب در دمای محیط به صورت سازگار با سایر ترکیبات شیمیایی موجود در نفت کاربرد دارد.

Tachem 6020 منجر به ناپایداری ناحیه مرز فازی نفت/آب در اطراف قطرات آب می­شود و از این طریق به تجمع قطرات آب و منجر به جداسازی موثر آب موجود در نفت می­شود.

آب جدا شده توسط Tachem 6020 کاملا شفاف با کمترین محتوای نمک (bs&w باقیمانده کم) است و این محصول منجر به جداسازی موثر آب از نفت در حداقل زمان ممکن می­ شود.

حفاظت و نگهداری

در هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده و از تماس با پوست خودداری شود. این محصول در گالن­های مهر و موم شده به دور از یخ زدگی و حرارت بالا در دمای بین – 25 0C to 500C. نگهداری شود.


خواص ویژه:

Yellow to brown Liquid liquidAppearance at 25 °C
0.9±0.05Density, g/ml
Oil soluble ethanolSolubility
< 100 cStKinematic Viscosity at 250 °C
>60° CFlash point ° C
 
دانلود کاتالوگ

Tachem 8000 serie

 

SOIL RELEASE EFFECT / PRIMARY DETERGENCY

تمیز کردن لکه­ های چربی و روغن از سطح پارچه­ هایی که از جنس پلی­ استر هستند کار بسیار دشواری است. این جنس از پارچه ­ها به شدت آبگریز هستند و به راحتی تمیز نمی­شوند. در صورتی که این پارچه­ ها با استفاده از شوینده ­های حاوی Soil Release Polymers شسته شوند، TACHEM 8070 بر سطح پارچه جذب می ­شود و یک لایه آبدوست در سطح ایجاد می­ کند. این امر از جذب مستقیم لکه چربی بر سطح پارچه پیشگیری می ­کند.

بنابراین جذب لکه­ های چربی با خاصیت آبگریزی بر سطح الیاف با یک فیلم محافظ آبدوست به حداقل می­ رسد. این امر منجر به حذف لکه­ های چربی در طولانی مدت از سطح پارچه می گردد و منجر به شستشوی آسانتر در دراز مدت می شود. به این اثر soil release گفته می­ شود.

یکی از مزایای این محصول بهبود فرآیند تمیز کردن در اولین چرخه شست و شو است که به عنوان primary detergency نامیده شده است.

در صورت استفاده از این محصول حذف لکه­ های چربی از سطح پارچه ­های پلی­ استر، پنبه و کتان در مرحله pre-wash راحت تر انجام می ­شود.

Tachem 8070 در سطح پارچه نزدیک به لبه­ های لکه­ های چربی جذب می ­شود و با ایجاد یک فیلم آبدوست مقاوم در سطح و کاهش کشش سطحی و تمایل جذب لکه­ های چربی در سطح الیاف پارچه منجر به حذف پایدار چربی از سطح می ­شود.

 • حفاظت و نگهداری:

در هنگام استفاده از دستکش، عینک و لباس محافظ استفاده شود. از تماس این ماده با چشم، پوست و بینی اجتناب گردد.

 • خواص ویژه
Colorless to light yellow transparent liquidAppearance at 25 °C
70 % w/wActive matter
300-350Viscosity (20 °C)
20 maxFe, mg/L
 
دانلود کاتالوگ
فرم ارتباط با ما

تماس با ما
ایران ، تهران ، بلوار شهران ، فلکه دوم شهران ، نبش پالیک اول، پلاک 16، طبقه اول، واحد دوم
 • 021-49013
 • info@chemicaltasfyeh.com
 • کد پستی: 1478654543